Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec nowoangielski Kurczaki

Historia i wygląd

Bojowce nowoangielskie to zaiste arcyciekawa rasa. Wyhodowano je z krzyżówki bojowca malajskiego i bojowca staroangielskiego jeszcze w późnych latach 50’ XIX wieku jako szczuplejszą wersję kurczaków, które wtedy stawiano do walk. W tym samym jednak czasie w Wielkiej Brytanii zakazano walk kurczaków i rasa automatycznie stała się rasą wystawową. Bojowce nowoangielskie cieszyły się największą popularnością na początku XX wieku, wtedy najwięcej ich liczono na wystawach, a najlepsze kurczaki do rozrodu osiągały niebywałe ceny. W drugiej połowie XX w. ich popularność sukcesywnie spadała aż do początku XXI wieku i teraz cieszą się ponownie rosnącą popularnością, zwłaszcza w wersji miniaturowej.

Zachowanie i hodowla

To wysokie ptaki o pięknej linii, które są z natury bardzo aktywne. Są też ciekawskie i dzięki tej ich cesze można je łatwo oswoić i brać na ręce. Ich upierzenie jest bardzo zwarte, a one same są dość małe - często zmieszczą Ci się na dłoni. Nie są dobrymi nioskami, a ze względu na swoją wagę nie dostarczają zbyt dużo mięsa.

Odmiany

Początkowo uznawano jedynie 5 odmian kolorystycznych bojowców nowoangielskich: czarno-czerwona, czarno-brązowa, szara, stalowo-szara i czerwono plamkowana. Teraz jednak w Europie uznaje się ich 13 odmian, a w USA 18. Wsród nich znajdują się: czarna, niebieska, złoto-stalowo-szara, cytrynowo-niebieska, srebrno-niebieska i biała.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Bojowiec nowoangielski Pictures

Bojowiec nowoangielski na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec nowoangielski nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec nowoangielski

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.