Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec nowoangielski Kurczaki

Bojowiec nowoangielski Historia i wygląd


Bojowce nowoangielskie to zaiste arcyciekawa rasa. Wyhodowano je z krzyżówki bojowca malajskiego i bojowca staroangielskiego jeszcze w późnych latach 50’ XIX wieku jako szczuplejszą wersję kurczaków, które wtedy stawiano do walk. W tym samym jednak czasie w Wielkiej Brytanii zakazano walk kurczaków i rasa automatycznie stała się rasą wystawową. Bojowce nowoangielskie cieszyły się największą popularnością na początku XX wieku, wtedy najwięcej ich liczono na wystawach, a najlepsze kurczaki do rozrodu osiągały niebywałe ceny. W drugiej połowie XX w. ich popularność sukcesywnie spadała aż do początku XXI wieku i teraz cieszą się ponownie rosnącą popularnością, zwłaszcza w wersji miniaturowej.

Bojowiec nowoangielski Zachowanie i hodowla


To wysokie ptaki o pięknej linii, które są z natury bardzo aktywne. Są też ciekawskie i dzięki tej ich cesze można je łatwo oswoić i brać na ręce. Ich upierzenie jest bardzo zwarte, a one same są dość małe - często zmieszczą Ci się na dłoni. Nie są dobrymi nioskami, a ze względu na swoją wagę nie dostarczają zbyt dużo mięsa.

Bojowiec nowoangielski Odmiany


Początkowo uznawano jedynie 5 odmian kolorystycznych bojowców nowoangielskich: czarno-czerwona, czarno-brązowa, szara, stalowo-szara i czerwono plamkowana. Teraz jednak w Europie uznaje się ich 13 odmian, a w USA 18. Wsród nich znajdują się: czarna, niebieska, złoto-stalowo-szara, cytrynowo-niebieska, srebrno-niebieska i biała.

Bojowiec nowoangielski Status


Dość popularna rasa.

Bojowiec nowoangielski Pictures

Czarny, mały, chudy kurczak
Kurczak stojący na gałęzi drzewa
Srebrno-niebieski
Trzymaj się
brzoza srebrna
Pozowanie kurczaka
Pozowanie kurczaka
Kurczak pozujący do zdjęć
Pozowanie
Birchen modern kogut
W jesiennych liściach
Kurczak z wyciągniętymi nogami

Bojowiec nowoangielski na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec nowoangielski nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec nowoangielski


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.