Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Campine

Historia i wygląd

Rasa Campine została wyhodowana w Antwerpii w Belgii kilka wieków temu. Kury do krzyżowania dobierano w taki sposób, aby otrzymać jaja o białych skorupkach. Campiny są podobne do brakeli w prawie wszystkich punktach oprócz rozmiaru. Brakele są większe. Rasa, która jest znana szerzej w Europie pod nazwą Campine, jest w rzeczywistości mieszaniną dwóch belgijskich odmian tej rasy. Upierzenie kogutów i kur kampiny jest takie samo pod względem wzorów.

Zachowanie i hodowla

Campiny są bardzo aktywne i uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, buszując w trawie. Są niezwykle czujne i ciekawskie. Niektóre z nich mogą sprawiać wrażenie zdziczałych, podczas gdy inne osobniki okażą się bardzo przyjazne.

Odmiany

Kampiny zostały wyhodowane w dwóch odmianach kolorystycznych: złotej i srebrnej. To piękne ptaki z pięknie kreskowanymi piórami. U odmiany złotej skrzydła i ogon są czarne, paskowane na ciemnopomarańczowo i złoto. Ich szyje są ubarwione podpalaną pomarańczą. Zausznice za to są śnieżnobiałe, a skoki szaro-niebieskie. Campiny to małe ptaki o sztywnym upierzeniu. Są głównie hodowane ze względu na ich cudowny wygląd, ale znoszą też przyzwoitą ilość białych jaj średniej wielkości. Nie są skore do kwoczenia, ale jednocześnie niezbyt dobrze znoszą mrozy, a ich grzebienie łatwo mogą dostać odmrożeń.

Powiązane produkty

Campine Pictures

Campine na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Campine nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Campine

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.