Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Rhodebar

Historia i wygląd

Rhodebar to kolejna autoseksująca rasa, czyli taka, przy której płeć pisklaka można od razu poznać po kolorze upierzenia. Została wyhodowana w Wielkiej Brytanii i posiada duże, głębokie i szerokie ciało z długim i płaskim ogonem. Pierś jest pełna i szeroka, a skrzydła trzymane blisko ciała. Ogon jest mały, a sierpówki średniej długości. Szyja dobrze opierzona, a głowa mocna. Dziób krótki i zakrzywiony, a pojedyczny i ładnie ząbkowany grzebień postawiony na sztorc. Lico gładkie, a zausznice zaokrąglone. Skoki i stopy mocne, jasnożółte z czterema palcami na końcu, nieopierzone.

Zachowanie i hodowla

Samce ważą ok. 3,6 kg, a samice 2,7 kg.

Odmiany

Pióra grzbietowe u samców są czerwonawo-złote czarno oraz szaro-biało paskowane. Siodło i kuper także są głębokoczerwono-złote i szaro-białe, lecz paskowanie jest skromniejsze i węższe w miarę przesuwania się ku ogonowi. Brzuch jest w kolorze kremowo-złotym, a pierś jest czerwono-złoto paskowana, bladokremowa i czarna. Ogon czarny z białym paskowaniem, dziób czerwony lub żółty, oczy czerwone lub pomarańczowe. Lico czerwone z jasnoczerwonym grzebieniem i dzwonkami, a nogi jasnożółte. U samic pióra na karku są złoto-czerwone ze złotym, czarnym, i białym wąskim paskowaniem. Upierzenie zazwyczaj przyjmuje kolor ciemnozłoto-czerwony wraz ze złoto-czerwonym paskowaniem. Co do koloru skoków, stóp i lica, to samice wyglądają tak samo jak samce. Cecha wyróżniająca samice to czerwonawo-złoty brzuch.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Rhodebar Pictures

Rhodebar na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Rhodebar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Rhodebar

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.