Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Rhodebar

Rhodebar Historia i wygląd


Rhodebar to kolejna autoseksująca rasa, czyli taka, przy której płeć pisklaka można od razu poznać po kolorze upierzenia. Została wyhodowana w Wielkiej Brytanii i posiada duże, głębokie i szerokie ciało z długim i płaskim ogonem. Pierś jest pełna i szeroka, a skrzydła trzymane blisko ciała. Ogon jest mały, a sierpówki średniej długości. Szyja dobrze opierzona, a głowa mocna. Dziób krótki i zakrzywiony, a pojedyczny i ładnie ząbkowany grzebień postawiony na sztorc. Lico gładkie, a zausznice zaokrąglone. Skoki i stopy mocne, jasnożółte z czterema palcami na końcu, nieopierzone.

Rhodebar Zachowanie i hodowla


Samce ważą ok. 3,6 kg, a samice 2,7 kg.

Rhodebar Odmiany


Pióra grzbietowe u samców są czerwonawo-złote czarno oraz szaro-biało paskowane. Siodło i kuper także są głębokoczerwono-złote i szaro-białe, lecz paskowanie jest skromniejsze i węższe w miarę przesuwania się ku ogonowi. Brzuch jest w kolorze kremowo-złotym, a pierś jest czerwono-złoto paskowana, bladokremowa i czarna. Ogon czarny z białym paskowaniem, dziób czerwony lub żółty, oczy czerwone lub pomarańczowe. Lico czerwone z jasnoczerwonym grzebieniem i dzwonkami, a nogi jasnożółte. U samic pióra na karku są złoto-czerwone ze złotym, czarnym, i białym wąskim paskowaniem. Upierzenie zazwyczaj przyjmuje kolor ciemnozłoto-czerwony wraz ze złoto-czerwonym paskowaniem. Co do koloru skoków, stóp i lica, to samice wyglądają tak samo jak samce. Cecha wyróżniająca samice to czerwonawo-złoty brzuch.

Rhodebar Status


Bardzo rzadka rasa.

Rhodebar Pictures

Rhodebar Rooster
Kura Rhodebar

Rhodebar na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Rhodebar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Rhodebar


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.