Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Houdan

Kobieta Mężczyzna

Houdan Historia i wygląd


Rasa houdan była początkowo nazywana ‘kurą normandzką’ i zaczęto ją eksportować z Francji ok. 1850 r. To jedna z najstarszych francuskich ras i nazwę swą wzięła od miasta Houdan. To duże, ciężkie ptaki, które hodowano początkowo dla mięsa i mają zadziorny i ciekawski charakter. Głowę mają dużą, przyozdobioną czubem, dziób krótki, grzebień liściasty, lico opierzone, małe okrągłe dzwonki i małżowiny. Nogi są czarno nakrapiane, nieopierzone i podobnie jak Faverolle czy Dorking, mają pięć palców na każdej stopie.

Houdan Zachowanie i hodowla


Ponieważ rasa została wyhodowana dla mięsa, koguty mogą ważyć nawet 3,6 kg. Houdany to spokojne, łagodne z natury kurczaki i całkiem nieźle znoszą jaja o dużym rozmiarze. Mają ciągoty do kwoczenia, ale nie spełniają się w roli kwoczek, ponieważ z powodu własnej wagi mogą one zbić jaja, które wysiadują. Ze względu na swój imponujący czub i brodę, potrzebują innego rodzaju poidła niż większość kur, ponieważ od standardowego poidła łatwo im się zmoczyć i ubrudzić. Dlatego najlepiej podawać im wodę w zwyczajnej miseczce. Houdany są niezwykle pokojowe, bardzo lubią towarzystwo człowieka i branie na ręce, zwłaszcza jeśli w taki sposób tresowano je od pisklęcia. Kurki są cudownymi zwierzakami domowymi, które żyją ok. 7-8 lat.

Houdan Odmiany


Rasa houdan jest hodowana w bardzo ograniczonej liczbie odmian: czarna nakrapiana, biała i lawendowa.

Houdan Pictures

Kogutek houdan bantam
Cętkowany Houdan, CO. 80808
Jednodniowe pisklęta rasy Houdan
Młody Houdan Cockerel

Houdan na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Houdan nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Houdan


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.