Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Yakido Kurczaki

Yakido Historia i wygląd


Rasa Yakido wywodzi się ze wsi Yakido w Japonii i została wyhodowana ok. 1850 r. do roli sparing partnera dla większych ras hodowanych specjalnie do walk kurczaków. Yakido miały za zadanie przegrać walkę i jednocześnie podnieść pewność siebie wygrywającego koguta. Yakido są sklasyfikowane jako prawdziwy bantam, co oznacza taką rasę miniaturową, która nie ma swojego większego odpowiednika. Z drugiej strony, przypomina budową większe ptaki z rodziny Shamo. Posiada mały jasnoczerwony grzebień różyczkowy (mały po to, aby nie został uszkodzony w trakcie walki) i żółte skoki.

Yakido Zachowanie i hodowla


Yakido to ptak o solidnej budowie i dużej pewności siebie, który dobrze znosi zamknięte przestrzenie, ale też świetnie się nadaje do chowu wolnowybiegowego. Jest dość wytrzymały na zmiany klimatu i nie najgorzej znosi mrozy. Tak jak w przypadku pozostałych ras bojowych, samce będą ze sobą walczyć przy pierwszej nadarzającej się okazji, dlatego w stadzie najlepiej trzymać tylko jednego koguta, jeśli zamierzasz rozmnażać swoje kury. Samice składają kremowo-białe jaja, ale rzadko, a jeśli kura postanowi kwoczyć, to może potłuc jaja przez swoją muskularną budowę ciała. Zdarzały się przypadki ataku kogutów na ludzi, ale prawdopodobnie nastąpiły one przez zaniedbania w hodowli; jeśli odpowiednio nad nimi pracować, koguty nie powinny atakować ludzi.

Koguty ważą ok. 2,7 kg, a kury ok. 2,3 kg. To bardzo duże ptaki jak na bantamy.

Yakido Odmiany


Czarna z zielonym połyskiem.

Yakido Status


Bardzo rzadka rasa.

Yakido Pictures

Yakido na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Yakido nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Yakido


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.