Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Wyandotte

Historia i wygląd

Rasa wyandotte wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i nikt nie wie do końca, jakich ras użyto, aby wyhodować Wyandottę. Pierwszy raz można było o nich usłyszeć w latach 60’ XIX wieku, a pierwszą znaną odmianą była srebrna emarginowana.

Wyandotte to duże kurczaki o wyjątkowo okrągłej posturze. Mają szerokie ciała i obfite upierzenie. Kury mają głęboką pierś i podbrzusze, co oznacza w prostej linii, że są dobrymi nioskami. Wyandotki mają żółte nogi, okrągłą, krótką głowę, grzebień różyczkowy, jasnoczerwone małżowiny oraz czerwonawo-rdzawe oczy. Są świetną rasą mięsno-nieśną.

Zachowanie i hodowla

Kura Wyandotta to spokojny ptak, samice są wyśmienitymi kwokami i stają się dobrymi matkami. Składają jaja w bardzo dobrej liczbie, pisklęta są z reguły silne i szybko rosną. Ich atrakcyjny ‘puszysty’ kształt, zazwyczaj miłe usposobienie oraz wiele odmian kolorystycznych czynią z nich genialny wybór tak dla hodowców amatorów, jak i właścicieli kurzych ferm.

Odmiany

Biała, niebieska, złota, czerwona, czarna, kreskowana, brązowo-złota, srebrno kreskowana, srebrna, złota, niebieska złoto emarginowana, a także żółto-czerwono-zielona o podobnym wzorze upierzenia jak jasne sussexy.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Wyandotte Pictures

Wyandotte na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Wyandotte nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Wyandotte

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.