Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ancona Kurczaki

Historia i wygląd

Rasa Ancona wywodzi się od nazwy włoskiej prowincji Ancona i została wyhodowana przez zmieszanie różnych ras, między innymi Leghorna. Ich czarne upierzenie sprawiło, że w przeszłości nazywano je czarnymi Leghornami. Ptaki tej rasy są bardzo wytrzymałe i mają charakter, odznaczają się też świetną nieśnością, składając dużo jaj o białych skorupkach. Były niegdyś bardzo popularne w Europie jako nioski, tak że pod koniec XIX wieku trafiły do Ameryki. Rasa dzieli się na dwie odmiany: o grzebieniu pojedynczym i o grzebieniu różyczkowym. Odmiana o grzebieniu pojedynczym ma białe małżowiny i rdzawobrązowe tęczówki, duży grzebień układa się do tyłu. Pióra są czarne z ewidentnym zielonym połyskiem, biało nakrapiane na końcach. Nogi są nieopierzone, żółte z czarnymi cętkami na skokach. Mają cztery długie, rozcapierzone palce.

Zachowanie i hodowla

Ancony mają niewielki rozmiar, są bardzo ładne i nie wpadają w kwoczenie zbyt często. Tak naprawdę, to rzadko kiedy wysiadują jaja, których produkują bardzo dużo w rozmiarze M o białej skorupce. Pisklęta są niezwykle żywiołowe i szybko dorastają. Są czujne, zazwyczaj czymś zajęte i jest im najlepiej, gdy mogą buszować w trawie na wolnym powietrzu. Źle znoszą zamknięte przestrzenie i dość dobrze latają, co sprawia, że hodowcy muszą stawiać naprawdę wysokie ogrodzenia. Jeśli okazać im troskę i dobrze traktować, mogą nabrać ufności do właściciela, a jeśli są oswajane od pisklaka, mogą się całkiem nieźle udomowić. Z każdym pierzeniem białych plam przybywa na piórach i dzięki temu łatwo można poznać wiek ptaka - im więcej bieli, tym starszy. Mają zadziorną naturę, kogut waży średnio ok. 2,7 kg, a kura ok. 2 kg. Ich średnia długość życia to 8 lat. Mają także swoją wersję miniaturową.

Odmiany

O grzebieniu pojedynczym i grzebieniu różyczkowym.

Popularność

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Ancona Pictures

Ancona na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Ancona nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Ancona

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.