Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ancona Kurczaki

Kobieta Ancona-hen

Ancona Historia i wygląd


Rasa Ancona wywodzi się od nazwy włoskiej prowincji Ancona i została wyhodowana przez zmieszanie różnych ras, między innymi Leghorna. Ich czarne upierzenie sprawiło, że w przeszłości nazywano je czarnymi Leghornami. Ptaki tej rasy są bardzo wytrzymałe i mają charakter, odznaczają się też świetną nieśnością, składając dużo jaj o białych skorupkach. Były niegdyś bardzo popularne w Europie jako nioski, tak że pod koniec XIX wieku trafiły do Ameryki. Rasa dzieli się na dwie odmiany: o grzebieniu pojedynczym i o grzebieniu różyczkowym. Odmiana o grzebieniu pojedynczym ma białe małżowiny i rdzawobrązowe tęczówki, duży grzebień układa się do tyłu. Pióra są czarne z ewidentnym zielonym połyskiem, biało nakrapiane na końcach. Nogi są nieopierzone, żółte z czarnymi cętkami na skokach. Mają cztery długie, rozcapierzone palce.

Ancona Zachowanie i hodowla


Ancony mają niewielki rozmiar, są bardzo ładne i nie wpadają w kwoczenie zbyt często. Tak naprawdę, to rzadko kiedy wysiadują jaja, których produkują bardzo dużo w rozmiarze M o białej skorupce. Pisklęta są niezwykle żywiołowe i szybko dorastają. Są czujne, zazwyczaj czymś zajęte i jest im najlepiej, gdy mogą buszować w trawie na wolnym powietrzu. Źle znoszą zamknięte przestrzenie i dość dobrze latają, co sprawia, że hodowcy muszą stawiać naprawdę wysokie ogrodzenia. Jeśli okazać im troskę i dobrze traktować, mogą nabrać ufności do właściciela, a jeśli są oswajane od pisklaka, mogą się całkiem nieźle udomowić. Z każdym pierzeniem białych plam przybywa na piórach i dzięki temu łatwo można poznać wiek ptaka - im więcej bieli, tym starszy. Mają zadziorną naturę, kogut waży średnio ok. 2,7 kg, a kura ok. 2 kg. Ich średnia długość życia to 8 lat. Mają także swoją wersję miniaturową.

Ancona Odmiany


O grzebieniu pojedynczym i grzebieniu różyczkowym.

Ancona Status


Dość popularna rasa.

Ancona Pictures

Wspaniała kura ancona dziobiąca w ziemi.
Pisklę Ancona 6 tygodni. Kogucik
Pisklę Ancona z pisklę Maran z tyłu
Pisklę Ancona w wieku 2 dni. Zaczynają w kolorze kasztanowym
Tak myślę
Czy widzisz, dokąd się udali?
Jedna z moich wielu kur ankon
Annie Ancona
Annie Ancona
Młody Kogucik Ancona
Kogucik Ancona 7 tygodni
ancona pisklę w wieku 1 tygodnia
pisklę koguta ancona w wieku 1 tygodnia
Młody samiec Citron Campine w wieku około 8 tygodni
Młoda suczka Ancona w wieku około 8 tygodni
Młoda suczka Ancona w wieku około 8 tygodni
Kurczak na zewnątrz
Kurczak w klatce
Kurczak w klatce
Kurczak anconam
Kura z ankony

Ancona na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Ancona nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Ancona


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.