Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec tajski Kurczaki

Piękny tajwański kogut spacerujący Para tajwańskich kurczaków

Bojowiec tajski Historia i wygląd


Tajowie wyhodowali tę dużą rasę bojowców z dzikich kurów, które żyją w dżungli. Mają wyprostowaną postawę, choć nie przesadnie prostą jak u ras z rodziny Shamo. Bojowiec tajski ma bardzo długi ogon, który nosi prawie poziomo i ogólnie charakteryzuje się bardzo lekką budową. Bojowce tajskie mają małe grzebienie i dzwonki i zostały wyhodowane do walk kogutów. W samej Tajlandii nazywa się je ‘Gaichon’, co jest zlepkiem dwóch słów: ‘gai’ (kurczak) i ‘chon’ (walka).

Bojowiec tajski Zachowanie i hodowla


Bojowiec tajski ma bardzo mocne nogi i dzięki nim jest najszybszym kurczakiem o azjatyckim pochodzeniu ze wszystkim ras o twardym upierzeniu. Jest niezwykle zwinny, gdy biega, prawdopodobnie dzięki dziko żyjącym przodkom. To wrodzony łowca i na wielu wsiach w Tajlandii można zobaczyć stadko lub dwa takich bojowców wędrujące po okolicy, prawie że pół dzikie. To bardzo wytrzymała rasa, która poradzi sobie w każdych warunkach klimatycznych i przy każdej pogodzie. Ogrodzenie i wybieg powinny być solidnie wykonane z bezpiecznymi skoblami / klamkami / kłódkami, ponieważ bojowce tajskie są bardzo inteligentne i mają talent do ucieczek. Nadają się idealnie do wolnego chowu i w ciągu roku potrzebują tylko niewielkich ilości paszy, o ile rzeczywiście podaruje się im odpowiednio duży teren do polowania. Kury składają około 100 jaj rocznie, które są białe z domieszkami innych kolorów. Jednak z powodu muskularnych ciał ptaki te nie nadają się do wysiadywania jaj. Gdy już wyklują się im pisklęta, to kury są dobrymi matkami, chociaż może zbyt opiekuńczymi. Można je dodać do mieszanego stada i wielu hodowców wierzy, że jest to najlepszy sposób postępowania, ponieważ samice bojowca tajskiego nie przepadają za sobą i mogą być wobec siebie agresywne.

Koguty ważą ok. 3,2 kg, a kury ok. 2,7 kg.

Bojowiec tajski Odmiany


Czarna, żółta z białym ogonem, brązowa, złota, biała, szara, niebieska.

Bojowiec tajski Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Bojowiec tajski Pictures

Bojowiec tajski na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec tajski nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec tajski


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.