Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Sussex

Kobieta Mężczyzna

Średnia ocena rasy (3 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Sussex Historia i wygląd


Rasa sussex pochodzi z hrabstwa Sussex na samym południu Anglii. Już ponad 100 lat temu wychwalano kurczaki sussex za ich pyszne mięso. Początkowe upierzenie było brązowe, czerwone i cętkowane. Sussexy są także dziś niezwykle popularną rasą. Kura składa około 260 dużych jaj rocznie, które mogą przybierać kolor od kremowego do jasnobrązowego. Sussex jest jedną z najstarszych istniejących dziś ras.

Sussex Zachowanie i hodowla


Sussexy są zawsze czujne, ale to spokojne ptaki, które się łatwo adaptują do otoczenia. Dobrze polują. Najszczęśliwsze są, oczywiście, na wolnym wybiegu, ale będą też zadowolone na małej przestrzeni. Od czasu do czasu, lecz nie często, wpadają w fazę kwoczenia. Odmiana cętkowana ma w tym kierunku największe ciągoty.

Sussex Odmiany


Znane odmiany sussexów to brązowo-złota, jasnoczerwona, cętkowana, srebrna i biała. Każdy kurczak rasy sussex, niezależnie od koloru upierzenia, ma mnóstwo gracji. Oczy przybierają kolor czerwony u odmian ciemno upierzonych, a pomarańczowy u odmian jasno upierzonych. Ich pojedynczy grzebień jest średniej wielkości, zausznice czerwone, a nogi i skóra białe niezależnie od odmiany. Odmiany brązowa i czerwona są teraz bardzo rzadkie, podczas gdy pozostałe kolory cieszą się dużą popularnością.

Sussex Pictures

Nakrapiane Sussex Tosca i Carmen w wieku 1 roku
Philadeplphia the Lavender Sussex
Przystojny Hector
Nakrapiane kury z Sussex uwielbiają truskawki
Nasze kurczaki w ogrodzie.
18weeks sussex
Ja i mój Sussex
Najbardziej przyjazny chłopak w historii
Light Sussex
Lekki kurczak z Sussex
Omlet, w którym osiedlił się nasz Sussex
Biały kurczak w ogrodzie
Zbliżenie kurczaka
Zdjęcie z bliska białeGo, czarno-czerwoneGo kurczaka przed domem
Hermionie Hen wraca do domu!
Biały kurczak w ogrodzie, a za nim Eglu Cube
lekka kura sussex
jasny kogut sussex
Czas na przekąskę!
Lawenda uwielbia oglądać telewizję
Kogut z Sussex
Nakrapiane Sussex
Nasz duży, ale delikatny kogut Light Sussex
Omlet i ptasie mleczko kury Light Sussex
Winney
Miss Two-Tone i jej córka Big Bob
broody sussex
tresowanie
Nasz lekki sussex uwielbia budkę lęgową!

Sussex na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Sussex nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Sussex (3 z 3)


3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Kocham sussex kury - Albert,

Ta kura zmieniła mi życie, poprawiła na lepsze. Obróciła o 360 stopni mój pogląd na świat. Mój biały sussex jest ogromny i miekki. Bardzo lubi głaskanie oraz pieszczenie. Co do jakości jaj są wyśmienite. Kocham moje sussexy są naprawde świetnymi przyjacielami. Mój 12 letni synek bardzo lubi bawić się z nimi w chowanego. Kocham je bardziej od mojej żony. One przyszły i nie odeszły. Polecam Albert Matczak.


Mają w sobie coś fajnego - Janek,

Mam białe sussexy i są ogromne ale bardzo łagodne. Mój kogut tak lubi głaskanie że najlepiej to by wogóle z rąk nie zchodził. Kury są okrągłe jak kulki. Zdecydowanie polecam dla początkujących bo one są bardzo odporne na mróz no i bardzo lubią towarzystwo


Dobrze się niosą, ale potrafią być wredne w stosunku do innych kur - Malina,

Mam dwie kury rasy sussex w mieszanym stadzie. szybko się odnalazły w mojej zagrodzie, która leży na terenie podmokłym. zjadają wszystko, co im wpadnie do dzioba, potrafią nawet wysoko podskoczyć, żeby złapać muchę. Są zwinne i potrafią złapać myszy czy żaby. wcale się tego miło nie ogląda, bo są bardzo szybkie i potrafią być bardzo zazdrosne o to, co zostało upolowane. Potrafią się gonić po podwórku i nawzajem dokuczać, próbując odebrać upolowaną mysz. Są bardzo dominujące i uwzięły się na innych kurach, jakie mam w zagrodzie (mam jeszcze kilka karmazyn i polbarów). Wyskubują im pióra. Najbardziej dominujący sussex atakuje nawet drugiego sussexa. To na pewno nie z nudów, bo większość dnia spędzają poza kurnikiem, a sam kurnik jest na dodatek bardzo duży. Więskza z moich sussexów składa 5-6 jaj tygodniowo, co jest naprawdę imponujące, ale mniejsza nie składa jaj w ogóle, podejrzewam, że może być coś nie tak z jej zdrowiem, więc nie obwiniam o to całej rasy. Jestem pod wrażeniem ich wytrzymałości na letnie upały. Udało mi się je na tyle wytrenować, że przychodzą na dźwięk mojego głosu - bardzo mi się to podoba. Z drugiej strony są tak szybkie, że ciężko je złapać w kurniku, a na zagrodzie to już jest w ogóle niemożliwe. One kochają jeść, więc bez dużego wybiegu szybko się utuczą. I na sam koniec potrafią być naprawdę głośne, kiedy czekają rano na to, aż je wypuszczę z kurnika, więc nie polecam trzymania ich w mieście. Mam nadzieję, że to jest pomocne. Pozdrawiam