Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kura z Klatki Kurczaki

Historia i wygląd

Historia Kury z Klatki zaczyna się gdzieś w okolicach drugiej wojny światowej, gdy istniało ogromne zapotrzebowanie na tanie i bogate w substancje odżywcze pożywienie. Od tamtej pory w Zachodniej Europie ilość hodowli klatkowych stale rosła aż do lat 90’ XX wieku, gdy około 75% wszystkich kurczaków świata było trzymanych w klatkach. Miliony kurczaków cierpią każdego dnia w ciasnych klatkach i większość ludzi, niestety, nie myśli o losie Kury z Klatki: co z oczu, to z serca.

Zachowanie i hodowla

Jeśli nie liczą się tak bardzo dla Ciebie strojne piórka, a masz potrzebę pomocy cierpiącemu zwierzęciu, to pomóż Kurze z Klatki. Czego może brakuje jej pod względem wyglądu, to nadrabia wdzięcznym charakterem i zazwyczaj świetną nieśnością. Wszystkie Kury z Klatki dużo w swoim życiu przeszły, a Ty, biorąc je w opiekę, zaskarbisz sobie ich dozgonną wdzięczność.

Odmiany

Wszystkie z nich to najprawdopodobniej hybrydy wyhodowane na użytek gospodarczy i mogą pochodzić z tak dalekich od siebie ras jak brązowy smoluch czy biała księżniczka bagienna, choć czasem nawet wśród nich trafi się prawdziwa złoto-rdzawa stokrotka. Przy odrobinie miłości, wszystkie z nich rozkwitną jak pąki kwiatów i spełni się jeszcze raz bajka o ‘Brzydkim kaczątku’.