Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Scots Grey

Historia i wygląd

Scots Grey to bardzo stara rasa, której historię można prześledzić do XVI wieku. Kurczaki tej rasy w ciągu wieków były znane pod różnymi nazwami, co sprawia historykom ogromną trudność w odtworzeniu ich szczegółowej historii. Historycy są jednak zdania, że rasa powstała w toku doskonalenia lokalnego drobiu, który występował powszechnie w szkockich gospodarstwach. Teraz jest to niezwykle rzadka rasa i hodowana głównie dla celów wystawowych.

Zachowanie i hodowla

Scots Grey jest znany ze swojej odporności na kaprysy klimatu i zdolności przystosowania do nawet najgorszych warunków pogodowych. Składa duże jaja, co jest dość zaskakujące w przypadku takich ptaków. Pisklęta rosną dość szybko i szybko dojrzewają. Scots Grey jest powszechnie uznawany za ptaka nie mającego potrzeby kwoczenia. Składa białawe jaja przez okrągły rok. To żywotny ptak, który doskonale poluje, co oznacza, że potrzebuje dużo przestrzeni. Bardzo też lubi grzędować na drzewach.

Odmiany

Scots Grey to kurczak o długich nogach i wyprostowanej postawie. Być może jest spokrewniony z dorkingiem i bojowcem staroangielskim. Z kolei jego upierzenie bardzo przypomina upierzenie kreskowanego Plymouth Rock. Jedyna różnica między nimi jest taka, że Scots Grey jest szczuplejszy i kreskowanie nie jest aż tak wyraziste. Istnieje jedna znana odmiana Scots Grey, a jest nią właśnie ta kreskowana. Małżowiny są czerwone, oczy bursztynowe, dziób biały z czarnymi pasmami, a nogi białe z czarnymi cętkami.

Powiązane produkty

Scots Grey Pictures

Scots Grey na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Scots Grey nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Scots Grey

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.