Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Scots Grey

Samica bantama Samiec bantam Kobieta

Scots Grey Historia i wygląd


Scots Grey to bardzo stara rasa, której historię można prześledzić do XVI wieku. Kurczaki tej rasy w ciągu wieków były znane pod różnymi nazwami, co sprawia historykom ogromną trudność w odtworzeniu ich szczegółowej historii. Historycy są jednak zdania, że rasa powstała w toku doskonalenia lokalnego drobiu, który występował powszechnie w szkockich gospodarstwach. Teraz jest to niezwykle rzadka rasa i hodowana głównie dla celów wystawowych.

Scots Grey Zachowanie i hodowla


Scots Grey jest znany ze swojej odporności na kaprysy klimatu i zdolności przystosowania do nawet najgorszych warunków pogodowych. Składa duże jaja, co jest dość zaskakujące w przypadku takich ptaków. Pisklęta rosną dość szybko i szybko dojrzewają. Scots Grey jest powszechnie uznawany za ptaka nie mającego potrzeby kwoczenia. Składa białawe jaja przez okrągły rok. To żywotny ptak, który doskonale poluje, co oznacza, że potrzebuje dużo przestrzeni. Bardzo też lubi grzędować na drzewach.

Scots Grey Odmiany


Scots Grey to kurczak o długich nogach i wyprostowanej postawie. Być może jest spokrewniony z dorkingiem i bojowcem staroangielskim. Z kolei jego upierzenie bardzo przypomina upierzenie kreskowanego Plymouth Rock. Jedyna różnica między nimi jest taka, że Scots Grey jest szczuplejszy i kreskowanie nie jest aż tak wyraziste. Istnieje jedna znana odmiana Scots Grey, a jest nią właśnie ta kreskowana. Małżowiny są czerwone, oczy bursztynowe, dziób biały z czarnymi pasmami, a nogi białe z czarnymi cętkami.

Scots Grey Pictures

Alert Szkocki Kogucik szary.
Para Szkotów Szarych w roamingu.
dobra robota!
Szare kurczaki Scotta (Eggna and Mrs Cluck!)
spójrz mi w oczy!
dwa broody scots greys.
szkockie szare jaja wylęgowe.
Scots Grey Chicks
Szara kura szkocka
Kurczak w klatce
Szkocki szary samiec
Kurczak szkocki szary

Scots Grey na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Scots Grey nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Scots Grey


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.