Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Nankin miniaturowy

Historia i wygląd

Nankin miniaturowy jest uważany za jedną z najstarszych ras prawdziwych bantamów i nie ma swojego większego odpowiednika. To z natury rzeczy bardzo mała rasa z kogutami ważącymi ok. 680 g, a kurami ok. 625 g. Być może sama rasa pochodzi z miasta Nanjing (dawniej Nankin po polsku) w Chinach, od którego wywodzi się nazwa rasy, ale jej dokładne pochodzenie nie jest do końca znane. Nankiny miniaturowe służyły do wyhodowania innych ras miniaturowych takich jak sebrytka, teraz jednak ich status jest określany jako krytyczny na światowej liście gatunków zagrożonych.

Zachowanie i hodowla

Nankiny miniaturowe to małe, bardzo przyjazne ptaszki. Łatwo o nie zadbać, są wytrzymałe na zmiany klimatu, inteligentne, spokojne i zdecydowanie mniej skore do ucieczki niż inne bantamy. Ponieważ są tak małe i lekkie, świetnie też latają, dlatego Twój wybieg czy woliera powinien posiadać siatkę od góry, jeśli chcesz je utrzymać na posesji. Jeśli wypuścić je na wolny wybieg, to nie będą się za bardzo oddalać. Kury lubią się kwoczyć i stają się bardzo troskliwymi matkami, a podczas wysiadywania będą się zmieniać. Kiedy pisklęta się wyklują, to nawet kogut pomaga w ich wychowaniu pokazując, gdzie można znaleźć najlepsze pożywienie. Stanowią doskonały materiał na domowe zwierzęta, ponieważ są małe i bardzo łagodne. Kurki składają całkiem sporo jaj wiosną i latem, a jaja są cudownie malutkie i kremowo-białe. Ze względu na swój mały rozmiar, wydatny grzebień i dzwonki, nie za bardzo się nadają do hodowli w warunkach polskiej zimy, chyba że zapewnisz im specjalną ochronę na ten czas.

Odmiany

Tylko złota, ale z dwoma typami grzebieni: pojedynczy z 5 wypustkami lub różyczkowy z jednym wypustkiem na końcu.

Status

Rasa zagrożona wyginięciem.

Powiązane produkty

Nankin miniaturowy Pictures

Nankin miniaturowy na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Nankin miniaturowy nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Nankin miniaturowy

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.