Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Dorking

Srebrnoszara samica Srebrnoszary samiec

Dorking Historia i wygląd


Dorkingi podobno zostały wyhodowane w Italii czasów Juliusza Cezara. Niektórzy wierzą, że jest to idealnie czysta rasa, ponieważ ma 5 palców. W pewnej chwili jednak została importowana do Wielkiej Brytanii, a tam standardy uległy znaczącej zmianie. Dorkingi zostały zaprezentowane na pierwszej brytyjskiej wystawie drobiu w 1845 r. Zawsze ceniono je ze względu na wyjątkowo białe mięso i niebywałe walory smakowe.

Dorking Zachowanie i hodowla


Dorkingi są wytrzymałe i ciche z natury. Są duże i lubią polować, więc potrzebują dużo przestrzeni, aby tam realizowały się w swojej pasji. Hodowane zarówno dla mięsa, jak i dla jaj, dobrze się też sprawdzają jako ptaki wystawowe. Najwięcej jaj składają wiosną, a te są białe i duże. Dorkingi potrzebują dwóch lat, aby osiągnąć pełną dojrzałość, a żyją około 7 lat. To łagodne z natury ptaki. Aby utrzymały prawidłową wagę, potrzebują dobrej gatunkowo paszy. Są podatne na kwoczenie.

Dorking Odmiany


Istnieje 5 standardowych odmian upierzenia Dorkinga: srebrno-szara, ciemna, czerwona, kukułkowa i biała. Srebrno-szara jest najczęściej spotykana. Kury tej odmiany mają upierzenie w delikatnym srebrno-szarym kolorze z ciemnoszarym kreskowaniem. Odmiana ciemna jest ciemniejszą wersją srebrno-szarej poza łososiowym łukiem na piersi i grzbiecie. Odmiana czerwona jest z kolei bardzo ciemna. Biała jest natomiast śnieżnobiała bez jakichkolwiek ingerencji innych kolorów. Kukułkowa charakteryzuje się nieregularnymi krętymi pasami wzdłuż stosiny każdego pióra. Wszystkie odmiany posiadają czerwone oczy, grzebienie, dzwonki i małżowiny, a nogi i stopy mają białe.

Dorking Status


Bardzo rzadka rasa.

Dorking Pictures

Siedmiotygodniowy kogut Dorking
kurczaki
Pora karmienia pierogów
Silver Dorking Trio
Kogucik Dorking
Kurczaki i pisklęta jednodniowe
26-tygodniowy kogucik
18 tyg. Silvery Grey
Red Dorking pisklę
Red Dorking Chick
Zamknij się Kogucik
Bliska kura
Urocza czerwona kura Dorking
1 tydzień srebrno-szary Dorking
Odmiana Kurczaka Kurczaka Czerwonego
Silver Dorking

Dorking na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Dorking nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Dorking


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.