Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Dorking

Historia i wygląd

Dorkingi podobno zostały wyhodowane w Italii czasów Juliusza Cezara. Niektórzy wierzą, że jest to idealnie czysta rasa, ponieważ ma 5 palców. W pewnej chwili jednak została importowana do Wielkiej Brytanii, a tam standardy uległy znaczącej zmianie. Dorkingi zostały zaprezentowane na pierwszej brytyjskiej wystawie drobiu w 1845 r. Zawsze ceniono je ze względu na wyjątkowo białe mięso i niebywałe walory smakowe.

Zachowanie i hodowla

Dorkingi są wytrzymałe i ciche z natury. Są duże i lubią polować, więc potrzebują dużo przestrzeni, aby tam realizowały się w swojej pasji. Hodowane zarówno dla mięsa, jak i dla jaj, dobrze się też sprawdzają jako ptaki wystawowe. Najwięcej jaj składają wiosną, a te są białe i duże. Dorkingi potrzebują dwóch lat, aby osiągnąć pełną dojrzałość, a żyją około 7 lat. To łagodne z natury ptaki. Aby utrzymały prawidłową wagę, potrzebują dobrej gatunkowo paszy. Są podatne na kwoczenie.

Odmiany

Istnieje 5 standardowych odmian upierzenia Dorkinga: srebrno-szara, ciemna, czerwona, kukułkowa i biała. Srebrno-szara jest najczęściej spotykana. Kury tej odmiany mają upierzenie w delikatnym srebrno-szarym kolorze z ciemnoszarym kreskowaniem. Odmiana ciemna jest ciemniejszą wersją srebrno-szarej poza łososiowym łukiem na piersi i grzbiecie. Odmiana czerwona jest z kolei bardzo ciemna. Biała jest natomiast śnieżnobiała bez jakichkolwiek ingerencji innych kolorów. Kukułkowa charakteryzuje się nieregularnymi krętymi pasami wzdłuż stosiny każdego pióra. Wszystkie odmiany posiadają czerwone oczy, grzebienie, dzwonki i małżowiny, a nogi i stopy mają białe.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Dorking Pictures

Dorking na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Dorking nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Dorking

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.