Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Tuzo Kurczaki

Tuzo Historia i wygląd


Rasa Tuzo jest klasyfikowana jako prawdziwy bantam o twardym upierzeniu. Jako prawdziwy bantam, ten karzełek nie ma swojego większego odpowiednika. Rasa narodziła się w Europie i USA, ma zdecydowanie orientalne korzenie, być może jej przodkowie pochodzą z Japonii, ale dokładne pochodzenie nie jest znane. Przyjmuje się, że rasa została pierwotnie wyhodowana przez japońską szlachtę, ale pierwotnego Tuzo w Japonii nie ma. Pierwsze okazy pojawiły się w Europie w latach 70’ XX wieku. Japońskie przewodniki po rasach kurczaków nie wspominają w ogóle o Tuzo, poza jednym, w którym można znaleźć krótką wzmiankę: ‘małe Shamo nazywa się Tuzo…’. Jest więc prawdopodobne, że Tuzo jest wersją miniaturową kurczaków z rodziny Shamo, a nazwa Tuzo przylgnęła w ten sposób. Tuzo są hodowane teraz jedynie w celach wystawowych.

Tuzo Zachowanie i hodowla


Tak jak wiele innych bojowców, Tuzo ma silną, muskularną budowę i wyprostowaną postawę. Dobrze się chowają na diecie bogatej w białka, dlatego do podstawowej paszy dla kurcząt warto dodawać paszy dla piskląt. Rasa nie jest zbyt odporna na zmiany klimatu i w warunkach polskiej zimy może być im ciężko. Trzeba jednak powiedzieć, że to mimo wszystko mocna rasa i bardzo rzadko podupada na zdrowiu. Kury składają białe jaja lub białe z domieszkami innych kolorów w ilości ok. 100 rocznie, czyli nie aż tak dużo. Ponieważ ich piersi są bardzo muskularne, nie nadają się specjalnie do wysiadywania jaj, są w gnieździe bardzo niezdarne i mogą potłuc jaja. Samce są wrogie wobec siebie, ale jeśli je trzymać w mieszanym stadzie z innymi bantamami, to wszystko powinno być w porządku.

Koguty ważą do 1,15 kg, a kury do 900 g.

Tuzo Odmiany


Czarno-czerwona, brązowo-czerwona, kukułkowa, szara, złoto-srebrno-stalowa, podpalana.

Tuzo Popularność


Dość popularna rasa.

Tuzo Pictures

Tuzo na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Tuzo nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Tuzo


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.