Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jersey Giant Kurczaki

Kobieta Mężczyzna Kobieta Mężczyzna

Średnia ocena rasy (3 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Jersey Giant Historia i wygląd


Początkowo zwana Jersey Black Giant przez braci, którzy wyhodowali tę rasę, rasa Jersey Giant to największa rasa na świecie. Jak nazwa wskazuje, Jersey Giant została wyhodowana w stanie New Jersey w USA ok. 1870 r. jako rasa mięsno-nieśna. Początkowo ptaki były niezwykle ciężkie, a koguty często kastrowano na kapłony, aby mogły jeszcze bardziej przybrać na wadze, dzięki czemu osiągały niewiarygodną wagę do 9,1 kg! Rasę tę wyhodowano krzyżując ze sobą orpingtony, ciemną odmianę brahmy, czarną odmianę Java i czarną odmianę langshan. Stąd odmiana czarna była pierwszą, jako wyhodowano, a dopiero po niej powstała biała w połowie XX w., która została wyprowadzona z czarnej. Odmiana niebiesko emarginowana powstała stosunkowo niedawno, ale jest zdecydowanie najładniejsza. To ogromne, pięknie zbudowane ptaki z długą, głęboką piersią (sam rodzaj takiej budowy ciała określa się mianem ‘ceglastej’). Skoki są czarne, nieopierzone, z zielonym połyskiem - oprócz odmiany białej, która ma skoki w odcieniu kawowo-ciemnobrązowym, ale z żółtymi podeszwami stóp, podobnie jak australorpy, które mają białe podeszwy stóp. Oczy są ciemnobrązowe, grzebień pojedynczy jasnoczerwony, jasnoczerwone długie dzwonki oraz zausznice.

Jersey Giant Zachowanie i hodowla


Te gigantyczne ptaki potrzebują mnóstwo przestrzeni, ale zupełnie nie latają, co sprawia, że ich wybieg nie musi mieć wysokiego ogrodzenia. Sam ich rozmiar też sprawia, że nie nadają się na zwierzęta domowe, a dzieci mają ogromną trudność w obchodzeniu się z nimi. Mają ciągoty do kwoczenia, a kwoczki stają się bardzo troskliwymi matkami. Pisklęta rosną bardzo powoli i nie osiągają pokaźnych rozmiarów aż do mniej więcej 6 miesiąca życia. To silne ptaki o solidnej budowie, dobrze znoszą zmiany klimatu, mają spokojne, miłe usposobienie i zasadniczo dobrze znoszą obecność innych ptaków. Kury znoszą ok. 160 dużych brązowych jaj rocznie. Koguty średnio osiągają wagę 5,9 kg, a kury ok. 4,5 kg.

Jersey Giant Odmiany


Czarna, biała i niebieska.

Jersey Giant Status


Bardzo rzadka rasa.

Jersey Giant Pictures

Kurczęta na wybiegu
Kurczak na wybiegu
srebrny dorking
Flock JG z 2012 roku
Dżersejowa kura olbrzymia
Jersey Giant Cockerel - po prostu wiem, że jestem wspaniały
Wanda, jednodniowa
Beau, mój delikatny gigantyczny Jersey Giant Cockerel
Jersey Giant
2-dniowy Jersey Giant
Facet trzymający koguta
Kurczak w ogrodzie
Kurczak chodzący po swoim wybiegu

Jersey Giant na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Jersey Giant nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Jersey Giant (3 z 3)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

- Kozak,

Od niedawna stałem się właścicielem statka 15 kurcząt jersej. Kurczaki lęgły się w inkubatorze bez żadnego problemu. Cechą charakterystyczną są nieproporcjonalnie duże łapy. Chobią się bez problemu i bez żadnych strat. Dużo jedzą ale tak jak w opisie przyrost jest dość wolny.


Świetne - An Omleteer,

Świetna rasa , nawet przy temperaturze -20 stopni Celsjusza , buszowały po śniegu jakby mróz na nie nieoddziałowywał , w wysokich temperaturach też chodzą zadowolone . Odporne na choroby . Nieśność zadawalająca . Świetnie wyglądają , tak jakby były ciągle zadowolone . Opinia po dwóch latach Chodowski . Białe i czarne .


Moje giganty - Janina,

Mam 6 kur tej rasy, 1 koguta i 6 niosek. Wszystkie kury garną się do ludzi i lubią być głaskane. Jedna z niosek właśnie wysiaduje jaja, dwa się już wykluły i czekamy na następne 15. Nasza kwoczka jest słodka i troskliwa, to wzruszające jak się troszczy o pisklaki. Kogut jest cichy i spokojny, mieliśmy jeszcze jednego ale biedak zdechł. Ten, co został jest bardzo przyjacielski. Gdybym miała wybrać ulubioną rasę, to ttylko i wyłącznie jersey giant. Wspaniale się odnalazły w moim stadzie, a nawet zaprzyjaźniły się z moimi indykami.