Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jersey Giant

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Początkowo zwana Jersey Black Giant przez braci, którzy wyhodowali tę rasę, rasa Jersey Giant to największa rasa na świecie. Jak nazwa wskazuje, Jersey Giant została wyhodowana w stanie New Jersey w USA ok. 1870 r. jako rasa mięsno-nieśna. Początkowo ptaki były niezwykle ciężkie, a koguty często kastrowano na kapłony, aby mogły jeszcze bardziej przybrać na wadze, dzięki czemu osiągały niewiarygodną wagę do 9,1 kg! Rasę tę wyhodowano krzyżując ze sobą orpingtony, ciemną odmianę brahmy, czarną odmianę Java i czarną odmianę langshan. Stąd odmiana czarna była pierwszą, jako wyhodowano, a dopiero po niej powstała biała w połowie XX w., która została wyprowadzona z czarnej. Odmiana niebiesko emarginowana powstała stosunkowo niedawno, ale jest zdecydowanie najładniejsza. To ogromne, pięknie zbudowane ptaki z długą, głęboką piersią (sam rodzaj takiej budowy ciała określa się mianem ‘ceglastej’). Skoki są czarne, nieopierzone, z zielonym połyskiem - oprócz odmiany białej, która ma skoki w odcieniu kawowo-ciemnobrązowym, ale z żółtymi podeszwami stóp, podobnie jak australorpy, które mają białe podeszwy stóp. Oczy są ciemnobrązowe, grzebień pojedynczy jasnoczerwony, jasnoczerwone długie dzwonki oraz zausznice.

Zachowanie i hodowla

Te gigantyczne ptaki potrzebują mnóstwo przestrzeni, ale zupełnie nie latają, co sprawia, że ich wybieg nie musi mieć wysokiego ogrodzenia. Sam ich rozmiar też sprawia, że nie nadają się na zwierzęta domowe, a dzieci mają ogromną trudność w obchodzeniu się z nimi. Mają ciągoty do kwoczenia, a kwoczki stają się bardzo troskliwymi matkami. Pisklęta rosną bardzo powoli i nie osiągają pokaźnych rozmiarów aż do mniej więcej 6 miesiąca życia. To silne ptaki o solidnej budowie, dobrze znoszą zmiany klimatu, mają spokojne, miłe usposobienie i zasadniczo dobrze znoszą obecność innych ptaków. Kury znoszą ok. 160 dużych brązowych jaj rocznie. Koguty średnio osiągają wagę 5,9 kg, a kury ok. 4,5 kg.

Odmiany

Czarna, biała i niebieska.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Jersey Giant Pictures

Jersey Giant na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Jersey Giant nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Jersey Giant (1 z 1)

4 gwiazdki:
0
3 gwiazdki:
0
2 gwiazdki:
0
1 gwiazdka:
0

Moje giganty - Janina,

Mam 6 kur tej rasy, 1 koguta i 6 niosek. Wszystkie kury garną się do ludzi i lubią być głaskane. Jedna z niosek właśnie wysiaduje jaja, dwa się już wykluły i czekamy na następne 15. Nasza kwoczka jest słodka i troskliwa, to wzruszające jak się troszczy o pisklaki. Kogut jest cichy i spokojny, mieliśmy jeszcze jednego ale biedak zdechł. Ten, co został jest bardzo przyjacielski. Gdybym miała wybrać ulubioną rasę, to ttylko i wyłącznie jersey giant. Wspaniale się odnalazły w moim stadzie, a nawet zaprzyjaźniły się z moimi indykami.