Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Sussex miniaturowy

Historia i wygląd

Sussexy miniaturowe zrodziły się w Wielkiej Brytanii w latach 20’ XX wieku i jest to wersja karłowata sussexów. Kształt ciała jest prostokątny, pióra ogonowe półdługie, szeroka, głęboka pierś, czerwone zausznice oraz nieopierzone lico. Pojedynczy grzebień jest średniej wielkości, a oczy czerwone. Sussex miniaturowy ma nieopierzone białe skoki i 4 palce na każdej stopie.

Zachowanie i hodowla

To ptaki o łagodnym usposobieniu i dobrze sobie radzą ze zmianami pogody. Łatwo je można oswoić, a dla smakołyków zrobią absolutnie wszystko. Są ufne i przywiązują się do właścicieli, nie okazują agresji w żadnej formie, dlatego idealnie nadają się na zwierzęta domowe dla dzieci. Charakteryzują się też świetną nieśnością i często składają jaja także w ciągu zimy. Kury łatwo popadają w kwoczenie i stają się potem znakomitymi matkami.

Odmiany

Żółto-czerwono-zielona, złoto-czerwono-zielona, czerwono-zielona, szara, srebrna, czerwona porcelanowa, biała oraz żółto-czerwono-zielona niebiesko plamkowana.

Powiązane produkty

Sussex miniaturowy Pictures

Sussex miniaturowy na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Sussex miniaturowy nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Sussex miniaturowy

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.