Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Welsummer

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Welsummery wzięły swą nazwę od wsi Welsum w Holandii, choć rasa ta została wyhodowana w rejonie w górę rzeki IJssel na północ od miasteczka Deventer w Holandii mniej więcej w tym samym czasie, w którym powstała rasa barnevelder (1900-1913 r.). Holendrzy wyhodowali je ze skrzyżowania brązowo-żółtego kochina, brązowo-żółtego wyandotte, brązowo-żółtego leghorna, barneveldera i karmazyna. Pod koniec lat 20’ XX wieku zaczęto te kurczaki eksportować i reklamowano je tym, że znosiły duże brązowe jaja. Welsumer to duży, aktywny ptak o wyprostowanej postawie, szerokim grzbiecie, pełnej piersi i dużym pełnym ogonie. Na głowie znajduje się pojedynczy grzebień, średnie dzwonki, małżowiny w kształcie migdałów oraz krótki, mocny dziób. Nogi są żółte, ale pod wpływem słońca bledną. Oczy mają kolor czerwonawo-rdzawy.

Zachowanie i hodowla

Welsummery składają piękne duże jaja o brązowym kolorze, ale w rzeczywistości ten brąz można zetrzeć ze skorupki, ponieważ pigment skorupki jest nadawany na samym końcu procesu tworzenia jaja. Welsummery lubią kwoczyć, ale dopiero późną wiosną. Do tego wcale nie są dobrymi matkami. Pisklęta są silne i łatwo się je seksuje, ponieważ samice mają znacznie ciemniejsze głowy oraz plamy na grzbiecie niż samce. Składają mniej jaj w zimie. Są przyjazne, łatwo się z nimi obchodzi, uwielbiają polować na wolnych wybiegach, ale będą też szczęśliwe na zamkniętych przestrzeniach. Składają jaja jedynie przez 3 lata w ciągu 9 lat swojego życia.

Odmiany

Srebrno-stalowa, złota i czarno-czerwono-brązowo-żółta.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Welsummer Pictures

Welsummer na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Welsummer nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Welsummer (1 z 1)

4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Piękne - Maria,

Cudowne, piękne kury. Chyba ze 2 miesiące mi zajęło, żeby je oswoić, ale w końcu się udało i teraz rozumiemy się bez słów. Mają specjalne miejsce w moim sercu.