Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Langshan niemiecki Kurczaki

Langshan niemiecki Historia i wygląd


Langshan niemiecki wywodzi się z rasy Croad Langshan. Croad Langshany przywieziono do Europy z Chin, a potem w trakcie hodowli zyskały one dłuższe nogi i bardziej zwarte upierzenie - w ten sposób powstał Langshan niemiecki. Jest to rasa kwalifikowana jako ciężka; koguty ważą 4,1 kg, a kury 3,2-3,6 kg. Tak jak wiele innych ras, niegdyś popularne langshany niemieckie prawie wyginęły w pierwszej połowie XX wieku. Po II wojnie światowej odnowiono jednak ich hodowlę.

Langshan niemiecki Zachowanie i hodowla


Langshany niemieckie są świetnymi łowcami i będą wdzięczne za każdy metr kwadratowy wolnego wybiegu, jaki dla nich przeznaczysz. Są zakwalifikowane jako rasa typowo ozdobna, ale składają bardzo ładne, duże brązowe jaja, około 180 rocznie, co wcale nie jest złym wynikiem jak na tak dużą rasę! Mają bardzo spokojne usposobienie i idealnie się wręcz nadają do chowu w ogrodzie. Hodowcy mówią, że są przyjazne i miłe dla ludzi, choć jednocześnie bardzo aktywne na wybiegu, gdy polują. Poradzą sobie jednak na zamkniętym wybiegu czy w wolierze. Mają tendencje do kwoczenia, ale nie wysiadują jaj zbyt wytrwale. Z drugiej strony zamieniają się w troskliwe matki, gdy już pisklęta się wyklują. Ponieważ to duża rasa, nie latają prawie w ogóle. Skaczą za to naprawdę świetnie, więc odpowiednie zabezpieczenie ogrodu z Twojej strony będzie konieczne.

Langshan niemiecki Odmiany


Niebieska, czarna i biała.

Langshan niemiecki Status


Rasa zagrożona wyginięciem.

Langshan niemiecki Pictures

Langshan niemiecki na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Langshan niemiecki nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Langshan niemiecki


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.