Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Langshan niemiecki

Historia i wygląd

Langshan niemiecki wywodzi się z rasy Croad Langshan. Croad Langshany przywieziono do Europy z Chin, a potem w trakcie hodowli zyskały one dłuższe nogi i bardziej zwarte upierzenie - w ten sposób powstał Langshan niemiecki. Jest to rasa kwalifikowana jako ciężka; koguty ważą 4,1 kg, a kury 3,2-3,6 kg. Tak jak wiele innych ras, niegdyś popularne langshany niemieckie prawie wyginęły w pierwszej połowie XX wieku. Po II wojnie światowej odnowiono jednak ich hodowlę.

Zachowanie i hodowla

Langshany niemieckie są świetnymi łowcami i będą wdzięczne za każdy metr kwadratowy wolnego wybiegu, jaki dla nich przeznaczysz. Są zakwalifikowane jako rasa typowo ozdobna, ale składają bardzo ładne, duże brązowe jaja, około 180 rocznie, co wcale nie jest złym wynikiem jak na tak dużą rasę! Mają bardzo spokojne usposobienie i idealnie się wręcz nadają do chowu w ogrodzie. Hodowcy mówią, że są przyjazne i miłe dla ludzi, choć jednocześnie bardzo aktywne na wybiegu, gdy polują. Poradzą sobie jednak na zamkniętym wybiegu czy w wolierze. Mają tendencje do kwoczenia, ale nie wysiadują jaj zbyt wytrwale. Z drugiej strony zamieniają się w troskliwe matki, gdy już pisklęta się wyklują. Ponieważ to duża rasa, nie latają prawie w ogóle. Skaczą za to naprawdę świetnie, więc odpowiednie zabezpieczenie ogrodu z Twojej strony będzie konieczne.

Odmiany

Niebieska, czarna i biała.

Status

Rasa zagrożona wyginięciem.

Powiązane produkty

Langshan niemiecki Pictures

Langshan niemiecki na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Langshan niemiecki nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Langshan niemiecki

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.