Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Nankin Shamo

Historia i wygląd

Rasa Nankin Shamo wywodzi się ze stada, które Japończycy kupili w mieście Nanjing w Chinach. To najlżejsza ze wszystkich ras z rodziny Shamo, znacznie szczuplejsza, ale lepiej upierzona niż inne, charakteryzująca się długim, eleganckim ogonem podobnym do bażanciego.

Zachowanie i hodowla

Będąc najmniejszą z ras z rodziny Shamo, jest także z nich najrzadsza. Tak naprawdę niewiele wiadomo o tym małym kurczaku, można jedynie z całą pewnością powiedzieć, że został wyhodowany do walk kogutów w Japonii. Podobnie jak swoi więksi bracia, kurczaki Nankin Shamo są muskularne, mają wyprostowaną postawę, małe grzebienie oraz jeszcze mniejsze dzwonki. To także rasa zupełnie niezwykłej urody, która się najlepiej nadaje do wolnego wybiegu, aby zapobiec nudzie. Kury składają małe kremowo-białe jaja, lecz nie składają ich zbyt często. Ze względu na swoje muskularne klatki piersiowe i brak upierzenia w tylnej części ciała, nie nadają się na kwoki i często się zdarza, że zbijają jaja, gdy je wysiadują. Samce potrafią być agresywne w stosunku do ludzi i innych samców (w końcu to jest cecha, dla której były hodowane), dlatego należy postępować z nimi z dużą ostrożnością. Jeśli regularnie się z nimi obchodzić, to mogą się stać przyjazne wobec ludzi, ale mimo wszystko należy zachować ostrożność wobec samców.

Koguty ważą ok. 950 g, a dorosłe kury ok. 750-850 g.

Odmiany

Czarna, biała, czarno-czerwona, stalowo-szara, czarno paskowana oraz złoto-czerwono-zielona.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Nankin Shamo Pictures

Nankin Shamo na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Nankin Shamo nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Nankin Shamo

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.