Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Nankin Shamo Kurczaki

Nankin Shamo Historia i wygląd


Rasa Nankin Shamo wywodzi się ze stada, które Japończycy kupili w mieście Nanjing w Chinach. To najlżejsza ze wszystkich ras z rodziny Shamo, znacznie szczuplejsza, ale lepiej upierzona niż inne, charakteryzująca się długim, eleganckim ogonem podobnym do bażanciego.

Nankin Shamo Zachowanie i hodowla


Będąc najmniejszą z ras z rodziny Shamo, jest także z nich najrzadsza. Tak naprawdę niewiele wiadomo o tym małym kurczaku, można jedynie z całą pewnością powiedzieć, że został wyhodowany do walk kogutów w Japonii. Podobnie jak swoi więksi bracia, kurczaki Nankin Shamo są muskularne, mają wyprostowaną postawę, małe grzebienie oraz jeszcze mniejsze dzwonki. To także rasa zupełnie niezwykłej urody, która się najlepiej nadaje do wolnego wybiegu, aby zapobiec nudzie. Kury składają małe kremowo-białe jaja, lecz nie składają ich zbyt często. Ze względu na swoje muskularne klatki piersiowe i brak upierzenia w tylnej części ciała, nie nadają się na kwoki i często się zdarza, że zbijają jaja, gdy je wysiadują. Samce potrafią być agresywne w stosunku do ludzi i innych samców (w końcu to jest cecha, dla której były hodowane), dlatego należy postępować z nimi z dużą ostrożnością. Jeśli regularnie się z nimi obchodzić, to mogą się stać przyjazne wobec ludzi, ale mimo wszystko należy zachować ostrożność wobec samców.

Koguty ważą ok. 950 g, a dorosłe kury ok. 750-850 g.

Nankin Shamo Odmiany


Czarna, biała, czarno-czerwona, stalowo-szara, czarno paskowana oraz złoto-czerwono-zielona.

Nankin Shamo Status


Bardzo rzadka rasa.

Nankin Shamo Pictures

Nankin Shamo na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Nankin Shamo nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Nankin Shamo


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.