Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Sulmtaler Kurczaki

Sulmtaler chicken walking Para sulmtalerskich kurczaków dziobiących ziemię.

Sulmtaler Historia i wygląd


Sulmtaler wywodzi się z doliny rzeki Sulm w Austrii, na południe-południowy zachód od Graz. Tal w nazwie kurczaka oznacza dolinę po niemiecku. Zaliczane jako rasa ciężka, sulmtalery zostały wyhodowane dla mięsa oraz dzięki temu, że łatwo przybierają na masie. W końcówce XIX wieku skrzyżowano je z kochinem, houdanem i dorkingami, ale poźniej zdecydowano się na oczyszczenie rasy i powrót do klasycznej lokalnej postaci sulmtalera, wtedy wciąż hodowanej na terenie Styrii w Austrii. W 1900 r. sulmtalery zostały zaklasyfikowane jako osobna rasa i zaczęły być eksportowane do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii. Są ulubioną rasą szefów kuchni, cenione za bardzo wysokiej jakości mięso. Tak koguty, jak i kury posiadają czuby.

Sulmtaler Zachowanie i hodowla


Sulmtalery to bardzo wytrzymała rasa, która znakomicie sobie radzi we wszystkich warunkach pogodowych. Szybko rośnie i bardzo szybko przybiera na wadze, stąd najlepiej jest je wypuścić na wolny wybieg, aby zapobiec przetuczeniu, a w konsekwencji lenistwu i nudzie. Pomimo tego, że sulmtalery wyhodowano przede wszystkim z myślą o ich mięsie, składają one całkiem przyzwoitą ilość kremowych jaj, tj. około 160 rocznie całkiem sporych rozmiarów. Kury dość późno zaczynają składać jaja, ale gdy już zaczną, są w tym bardzo regularne. Kłótnie w stadzie to prawdziwa rzadkość u tej rasy, ponieważ są z natury bardzo ugodowe. Nie są agresywne nawet w mieszanym stadzie. Jeśli mają żyć na zamkniętym wybiegu, zapewnij im dużo przestrzeni, ponieważ lubią wolne wybiegi i dobrze polują. Niektórzy hodowcy opisują je jako płochliwe i skore do ucieczki, lecz jeśli poświęcić im wystarczająco dużo uwagi, to stają się przyjazne, łagodne i bardzo podatne na tresurę.

Sulmtaler Odmiany


Biała, złoto-stalowo-szara, złota podpalana, srebrna podpalana, niebieska podpalana.

Sulmtaler Popularność


Dość popularna rasa.

Sulmtaler Pictures

Kogucik srebrny pszeniczny
Kura sulmtaler Golden Wheaton

Sulmtaler na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Sulmtaler nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Sulmtaler


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.