Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Pekin (Pekin Bantam)

Czarny mężczyzna Bufiasty mężczyzna Kukułka samica Lawendowa samica Samica cętkowana Samiec cętkowany Samica kuropatwy Biały mężczyzna

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Pierwsze pekiny zostały podobno ukradzione z prywatnej kolekcji cesarza Chin w Pekinie około roku 1860. Wedle innej wersji historii pojawienia się tej rasy w Europie, pekiny zostały sprezentowane przez Chińczyków brytyjskiej królowej Wiktorii w latach 30’ XIX wieku. Sprezentowane kurczaki następnie skrzyżowano z innymi małymi rasami, aby otrzymać ptaki, które dziś znamy jako pekiny.

Zachowanie i hodowla

Pekiny to bardzo delikatne i łagodne ptaki. Znoszą bardzo przyzwoitą ilość małych jaj, ale też często kwoczą i zamieniają się w dobre matki. To świetny materiał na domowe zwierzaki, bo oswojenie ich to pestka. Łatwo się adaptują do nowych warunków i nie wymagają wcale dużo przestrzeni. Pekiny robią się blade i nieco anemiczne, jeśli nie pozwala się im wychodzić polować na trawę. Nie mają ciągot do przegrzebywania grządek z kwiatami w poszukiwaniu owadów, więc idealnie nadają się do ogrodu w mieście. W normalnych okolicznościach są wytrzymałe i długowieczne, a do tego uwielbiają towarzystwo.

Odmiany

Pekiny są bardzo popularne w krajach Zachodniej Europy i można je dostać w całej gamie odmian kolorystycznych: lawendowej, niebieskiej, srebrno-brązowej, czerwono-brązowej, niebieskiej nakrapianej, białej czarno nakrapianej, kukułkowej, cętkowanej, złotej, czarnej, białej i złoto-czerwono-zielonej. Ponieważ mają bardzo obfite upierzenie, zdają się być większe, niż są w rzeczywistości. Wszystkie odmiany kolorystyczne mają krótkie nogi oraz opierzone stopy i palce.

Powiązane produkty

Pekin (Pekin Bantam) Pictures

Pekin (Pekin Bantam) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Pekin (Pekin Bantam) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Pekin (Pekin Bantam) (1 z 1)

5 gwiazdek:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Super maskotki do kazdego ogrodu. Madre i wesole. - Anna, West Mids,

Polecam kazdemu kto lubi kury. Nie wymagajace, doskonale i latwe w utrzymaniu, rozbawia kazdego wlasciciela.