Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kura andaluzyjska Kurczaki

Piękny obrazek przedstawiający samca andaluzyjskieGo bantama Piękny obraz samicy andaluzyjskieGo bantama

Kura andaluzyjska Historia i wygląd


Rasa narodziła się w hiszpańskiej Andaluzji i jest jedną z najstarszych ras śródziemnomorskich. Do Wielkiej Brytanii zawędrowała tuż przed połową XIX wieku i została pokazana jako atrakcja na światowej wystawie w 1851 r. Ich charakterystyczny niebieski kolor pochodzi ze zmieszania odmian białej i czarnej. Gdy dwa niebieskie osobniki zostaną skrzyżowane, to połowa piskląt będzie niebieska, a druga połowa będzie się składać z piskląt białych i czarnych. Gregor Mendel badał na tych kurczakach zasady dziedziczenia koloru. Aby być absolutnie pewnym, że potomstwo będzie niebieskie, musisz skrzyżować ze sobą białego koguta i czarną kurę. Literatura przedmiotu często odwołuje się do andaluzyjek jako andaluzjanów niebieskich, a dawniej nazywano je też niebieską minorką. Są to bardzo piękne ptaki, z upierzeniem jasno- i ciemnoniebieskim oraz dumną, wyprostowaną i elegancką posturą. Wzdłuż grzbietu aż do sterówek pióra są ciemnoniebieskie, podczas gdy te na piersi są jasnoniebieskie. Pióra mają obwódki, które są charakterystyczne dla tej rasy, natomiast sterówki na ogonie, noszone pod kątem 45°, a także sierpówki kogutów są prawie całkowicie czarne. Lico i dzwonki są czerwone, ale zausznice białe. Skoki i stopy są w kolorze niebiesko-ciemnoszarym, a rasa też posiada swoje miniatury.

Kura andaluzyjska Zachowanie i hodowla


Kury andaluzyjskie są małe i bardzo aktywne, przez co mogą być nieco hałaśliwe i uciążliwe dla otoczenia. Ciągle są cichsze od wielu innych ras śródziemnomorskich, ale trzeba jednak zwrócić uwagę na ten hałas. Kury bardzo wcześnie, bo już około 5 lub 6 miesiąca życia, zaczynają składać jaja i do tego nie kwoczą zbyt często. Pisklaki są wytrzymałe i szybko dorastają; są generalnie świetnymi ptakami do ogrodu, lecz dość dobrze latają, dlatego należy się upewnić, że płot ogrodu jest odpowiednio solidny i wysoki, zanim je do siebie sprowadzicie. Kiedy dorosną, są spokojne, a koguty zazwyczaj nie walczą ze sobą. Nie lubią jednak tłoku, dlatego daj im możliwie dużo miejsca, aby zapobiec ewentualnemu dręczeniu. Nie przepadają za ludźmi, wolą zdecydowanie harcować na wolnym wybiegu, ale dzięki temu w dużej mierze same się żywią i nie wymagają z tej strony dużej uwagi od właściciela. Są wytrzymałe na zmiany klimatu, lecz ich grzebienie ciągle są narażone na odmrożenia w zimie, dlatego uważaj na nie, gdy przyjdzie większy mróz. Z drugiej strony, gdy są wystawione na słońce, to bardzo szybko płowieje im upierzenie, dlatego podarowanie im wybiegu z dużą ilością cienia to dobry pomysł. Znoszą duże białe jaja, a ich nieśność wynosi około 160 jaj rocznie i spada tylko w niewielkim stopniu w zimie. Koguty ważą średnio ok. 3,15 kg, a kury ok. 2,5 kg.

Kura andaluzyjska Odmiany


Niebieska, czarna i biała.

Kura andaluzyjska Pictures

17-tygodniowy andaluzyjski cockeriel
Lily Bantam w swoim świecie
andaluzyjski
Andaluzyjski
Andy nasz andaluzyjski kogucik
Kogucik andaluzyjski
Andaluzyjska laska
Pierwsza nagroda za kury andaluzyjskie
Młodzi hodowcy
Kurczak wyglądający z wybiegu
Koguty na wybiegu
Dwa pisklęta na biurku
2 kurczaki na wybiegu
Andaluzyjski w ogrodzie

Kura andaluzyjska na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura andaluzyjska nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura andaluzyjska


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.