Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kura turyngijska Kurczaki

Kura turyngijska Historia i wygląd


Kura turyngijska początki swe bierze na terenach Lasu Turyńskiego w Niemczech i została wyhodowana w latach 90’ XVIII wieku. Na początku nazwano ją brodaczem turyngijskim (niem. Thüringer Barthuhner) w 1907 r. i hodowano jako rasę mięsno-nieśną. Teraz jednak rasa ta jest tak rzadka, że garstka wielbicieli hoduje je głównie na wystawy i dla zachowania rasy. Zyskały sobie szybko ksywkę ‘popaśnych kurczaków’, a to ze względu na wrażenie, jakie sprawiały ich brody. Niemcy zaczęli je eksportować do reszty Europy dopiero w początkach XXI wieku.

Kura turyngijska Zachowanie i hodowla


Kura turyngijska ma bardzo charakterystyczną brodę, opierzone zausznice i mały grzebień, co sprawia, że jest odporna na ataki zimy. Świetnie sobie radzi podczas ostrych mrozów, ale, tak jak większość kurczaków, bardzo nie lubi deszczu. Turyngijki to aktywne ptaki, które uwielbiają buszować w trawie na wolnym wybiegu, ale poradzą sobie także na zamkniętym wybiegu, o ile będzie on wystarczająco duży. Są z natury dość przyjazne i dobrze sobie radzą w mieszanym stadzie. Kury rzadko wpadają w kwoczenie; kiedy tak się już stanie, to zamieniają się w dobre matki, ale są wtedy nadzwyczaj opiekuńcze wobec piskląt. Ich jaja są białe i osiągają dobre rozmiary, możesz się spodziewać ich około 160 rocznie. Pisklęta szybko dojrzewają, a ponieważ to bardzo aktywna rasa, to także szybko zaczynają składać jaja.

Koguty ważą od 2 do 2,3 kg, a kury od 1,6 do 2 kg. Istnieje także wersja miniaturowa z kogutami ważącymi 700 g i kurami ważącymi 600 g. Kury wersji miniaturowej są podobne w zachowaniach do swoich większych sióstr, ale koguty za to szybciej się denerwują i są znacznie bardziej opiekuńcze od swych większych współbraci.

Kura turyngijska Odmiany


Biała, czerwona, złota, kukułkowa, brązowo-żółta, niebieska, czarna, srebrno-złota, cętkowana.

Kura turyngijska Status


Dość popularna rasa.

Kura turyngijska Pictures

obrzydliwa koza turyngii
Elvi Blue Partridge Thuringian
Agnes Partridge Thuringian
Zelda
Helga i Mavis Perching
Pisklę z Turyngii
Pisklę z Turyngii
Kozica i koguty z Turyngii ze złotem spangled
Kogut z Turyngii zdobiony złotem
Kozica turyńska kozica
Kozica turyńska kozica

Kura turyngijska na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura turyngijska nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura turyngijska


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.