Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Legbar Kurczaki

Legbar Historia i wygląd


Legbar był jedną z pierwszych ras autoseksujących (takich, w których można natychmiast rozpoznać płeć pisklęcia po kolorze upierzenia), wyhodowaną w Cambridge w Anglii przez skrzyżowanie brązowej odmiany leghornów, kreskowanej odmiany Plymouth Rock i dodając do charakterystyki rasy odrobiny Araucany (głównie dla koloru jaj). Pisklaki można już seksować w wieku 1 dnia. Jest to rasa uważana za czystą w tym sensie, że potomstwo Legbarów także będzie autoseksujące. Łatwo rozpoznać Legbary po ‘grzywce’ czuba na głowie oraz po unikalnym dla nich kolorze jaj.

Legbar Zachowanie i hodowla


Legbary są z natury ciekawskie i niczego tak bardzo nie lubią, jak buszować w trawie w poszukiwaniu ulubionych owadów. To aktywne ptaki, a koguty opiekują się resztą stada i zawsze zachowują czujność. W zależności od odmiany, kury potrafią składać więcej niż 250 sporej wielkości jaj rocznie w kolorze niebieskim, oliwkowym lub białym. 80% kur składa jaja niebieskie/zielone, a pozostałe białe. Kury rzadko kwoczą, co sprawia, że się świetnie nadają do przydomowej małej hodowli. Są też poszukiwane ze względu na niezwykły kolor jaj. Dobrze sobie radzą w zamkniętych wybiegach, ale najszczęśliwsze są wtedy, gdy choć część dnia spędzają na wolnym wybiegu.

Koguty ważą ok. 2,9 kg, a kury 2,5 kg, w zależności od odmiany.

Legbar Odmiany


Złota, srebrna i kremowa.

Legbar Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Legbar Pictures

2 miesieczna kura legbar cream
3 miesieczny kogut legbar cream
2 miesieczne koguty legbar cream
Kremowy pasek na nogi
Legbar Cockerel
Lilly na nogę
oswajanie kremowego czubka na nogi
Biegniemy czy latamy?
Gdzie pójdziemy dalej, dziewczyny?
Tylko nas czterech?
Legbar z jej pisklętami
Żeński pasek na nogi
Żeński pasek na nogi
pisklęta kremowe, po lewej samce, po prawej samice - Chartley Chucks

Legbar na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Legbar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Legbar


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.