Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Legbar

Historia i wygląd

Legbar był jedną z pierwszych ras autoseksujących (takich, w których można natychmiast rozpoznać płeć pisklęcia po kolorze upierzenia), wyhodowaną w Cambridge w Anglii przez skrzyżowanie brązowej odmiany leghornów, kreskowanej odmiany Plymouth Rock i dodając do charakterystyki rasy odrobiny Araucany (głównie dla koloru jaj). Pisklaki można już seksować w wieku 1 dnia. Jest to rasa uważana za czystą w tym sensie, że potomstwo Legbarów także będzie autoseksujące. Łatwo rozpoznać Legbary po ‘grzywce’ czuba na głowie oraz po unikalnym dla nich kolorze jaj.

Zachowanie i hodowla

Legbary są z natury ciekawskie i niczego tak bardzo nie lubią, jak buszować w trawie w poszukiwaniu ulubionych owadów. To aktywne ptaki, a koguty opiekują się resztą stada i zawsze zachowują czujność. W zależności od odmiany, kury potrafią składać więcej niż 250 sporej wielkości jaj rocznie w kolorze niebieskim, oliwkowym lub białym. 80% kur składa jaja niebieskie/zielone, a pozostałe białe. Kury rzadko kwoczą, co sprawia, że się świetnie nadają do przydomowej małej hodowli. Są też poszukiwane ze względu na niezwykły kolor jaj. Dobrze sobie radzą w zamkniętych wybiegach, ale najszczęśliwsze są wtedy, gdy choć część dnia spędzają na wolnym wybiegu.

Koguty ważą ok. 2,9 kg, a kury 2,5 kg, w zależności od odmiany.

Odmiany

Złota, srebrna i kremowa.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Legbar Pictures

Legbar na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Legbar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Legbar

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.