Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Pieprzniczka Dworska

Historia i wygląd

Pieprzniczka dworska to nowoczesna hybryda, która powstała ze zmieszania karmazyny z Maransem i Plymouth Rock. Pieprzniczki są genialnymi nioskami i mają grube, obfite upierzenie, które je chroni przed wszelką niepogodą. To piękne ptaki o małym, częściowo wzniesionym, częściowo oklapłym grzebieniu cętkowanym na czarno. Dziób jest czarny, a ciemnoszare nogi nieopierzone i zakończone 4 palcami. Lico jest gładkie, dzwonki małe, gładkie i czerwone, a zausznice także czerwone.

Zachowanie i hodowla

Pieprzniczka dworska słynie ze swojej nieśności, a jej brązowe jaja są rozmiaru L lub nawet XL. To spokojne ptaki, z którymi łatwo można się obchodzić, stąd są świetnym materiałem na domowego zwierzaka. Doskonale się nadają do chowu wolnowybiegowego, ale przy odrobinie starań będą też szczęśliwe na zamkniętym wybiegu. To bardzo wytrzymałe na zmiany klimatu zwierzęta, które świetnie znoszą zmiany pogody i są bardzo odporne na choroby.

Odmiany

Opisane są tylko samice pieprzniczki dworskiej: mają czarne upierzenie z zielonym połyskiem w siodle i ogonie. Na klatce piersiowej mogą mieć czerwone i złote pióra, a na grzbiecie nieco złotych piór. Oczy są ciemnordzawe, a skoki ciemnoszare.

Powiązane produkty

Pieprzniczka dworska Pictures

Pieprzniczka dworska na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Pieprzniczka dworska nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Pieprzniczka dworska

There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.