Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Zielononóżka kuropatwiana Kurczaki

Zielononóżka kuropatwiana Historia i wygląd


Nazwę zielononóżkom nadał dr Bronisław Obfidowicz w 1899 roku, aktywnie poszukując typowo polskiej rasy kury w gospodarstwach rozsianych w ówczesnej Galicji. Już rok później znalazło się grono entuzjastów tej rasy, którzy zaczęli ją rozmnażać i sprzedawać. Źródła mówią, że zielononóżki sprzedawały się znakomicie i od tamtej pory ich popularność w Polsce nieprzerwanie rosła. W latach 60’ XX wieku zielononóżki stanowiły 30% kur hodowanych w Polsce, lecz potem ich popularność gwałtownie spadła na rzecz innych ras. W ostatnich latach moda na zielononóżki jednak wróciła.

Zielononóżki są najbardziej rozpoznawalne dzięki swoim zielonym skokom i stopom. Samice są upierzone podobnie do kuropatw, na brunatno-szaro-złoto z czarnymi cętkami, i stąd pochodzi drugi człon nazwy zielononóżek. Grzebień jest pojedynczy, średniej wielkości, podobnie średniej wielkości są dzwonki i zausznice, a oczy są pomarańczowe.

Zielononóżka kuropatwiana Zachowanie i hodowla


Zielononóżki muszą mieć dużo przestrzeni i nie mogą się obyć bez wolnego wybiegu. Kurczaki tej rasy potrafią oddalać się od kurnika na ponad kilometr, ale na noc grzecznie wracają do swojego kurnika. Ponieważ podczas wycieczek z zapałem oddają się polowaniu, to ich utrzymanie praktycznie nie wymaga paszy. Zielononóżki lubią podkreślać swoją niezależność i nie przepadają za kontaktem z człowiekiem. Są bardzo odporne na zmiany klimatu i choroby, a także bardzo dobrze znoszą polskie zimy. Składają jaja, których walory smakowe i korzystne działanie na organizm człowieka są w mediach nieustannie chwalone, lecz nie składają ich wcale tak wiele. Ich mięso jest bardzo cenione przez smakoszy.

Koguty ważą od 2,2 do 2,7 kg, a kury od 1,8 do 2,3 kg.

Zielononóżka kuropatwiana Popularność


Rasa powszechnie spotykana

Zielononóżka kuropatwiana Pictures

Zielononóżka kuropatwiana na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Zielononóżka kuropatwiana nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Zielononóżka kuropatwiana


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.