Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Złoty Legbar

Historia i wygląd

Złoty Legbar jest bardzo podobny do kremowego Legbara i jest jedną z tych ras, przy których można od razu rozpoznać płeć pisklaka po kolorze upierzenia (tzw. rasa autoseksująca). To stara rasa, która została wyhodowana w latach 30’ XX w. przez skrzyżowanie brązowych Leghornów z kreskowaną Plymouth Rock. Złote Legbary są mocno zbudowane, muskularne z korpusem w kształcie marchewki (szeroki w ramionach zwęża się ku tyłowi). Skrzydła są duże i trzymane blisko ciała, a tył długi, spłaszczony z ogonem sterczącym pod kątem 45° w stosunku do linii korpusu. Głowa posiada silny dziób i duży pojedynczy sterczący grzebień z 5-7 wypustkami. Grzebień jest mały u samców, ale większy u samic. Lico gładkie z kremowymi lub białymi obwisłymi zausznicami oraz długimi cienkimi dzwonkami, a szyja długa i dobrze opierzona. Dziób jest żółty, a lico, grzebień i dzwonki czerwone. Żółte nogi i stopy są mocne i nieopierzone z czterema równomiernie rozłożonymi palcami.

Odmiany

Samce mają szarą pierś i brzuch, które są dodatkowo paskowane. Ogon jest także paskowany na szaro, a ciemnoszare skrzydła na biało i orzechowo. Pióra na grzbiecie są bladozłote paskowane na brązowo, a z tyłu szyi bladozłote paskowane na czarno. Samice mają łososiową pierś, szary korpus z lekkim paskowaniem, ciemnoszare skrzydła i ogon z jaśniejszym paskowaniem, a kark złoty z czarnym paskowaniem.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Złoty Legbar Pictures

Złoty Legbar na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Złoty Legbar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Złoty Legbar

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.