Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Złoty Legbar

Złoty Legbar Historia i wygląd


Złoty Legbar jest bardzo podobny do kremowego Legbara i jest jedną z tych ras, przy których można od razu rozpoznać płeć pisklaka po kolorze upierzenia (tzw. rasa autoseksująca). To stara rasa, która została wyhodowana w latach 30’ XX w. przez skrzyżowanie brązowych Leghornów z kreskowaną Plymouth Rock. Złote Legbary są mocno zbudowane, muskularne z korpusem w kształcie marchewki (szeroki w ramionach zwęża się ku tyłowi). Skrzydła są duże i trzymane blisko ciała, a tył długi, spłaszczony z ogonem sterczącym pod kątem 45° w stosunku do linii korpusu. Głowa posiada silny dziób i duży pojedynczy sterczący grzebień z 5-7 wypustkami. Grzebień jest mały u samców, ale większy u samic. Lico gładkie z kremowymi lub białymi obwisłymi zausznicami oraz długimi cienkimi dzwonkami, a szyja długa i dobrze opierzona. Dziób jest żółty, a lico, grzebień i dzwonki czerwone. Żółte nogi i stopy są mocne i nieopierzone z czterema równomiernie rozłożonymi palcami.

Złoty Legbar Odmiany


Samce mają szarą pierś i brzuch, które są dodatkowo paskowane. Ogon jest także paskowany na szaro, a ciemnoszare skrzydła na biało i orzechowo. Pióra na grzbiecie są bladozłote paskowane na brązowo, a z tyłu szyi bladozłote paskowane na czarno. Samice mają łososiową pierś, szary korpus z lekkim paskowaniem, ciemnoszare skrzydła i ogon z jaśniejszym paskowaniem, a kark złoty z czarnym paskowaniem.

Złoty Legbar Status


Dość popularna rasa.

Złoty Legbar Pictures

Gold legbar bantams
Mój złoty pasek na nogę
Imbir Złoty Legbar
Kurczęta na wybiegu
Kogut i kurczęta rozdzielają się

Złoty Legbar na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Złoty Legbar nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Złoty Legbar


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.