Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Złota kura Lincolnshire Kurczaki

Złota kura Lincolnshire Historia i wygląd


Złota kura Lincolnshire została wyhodowana w latach 50’ XIX wieku w hrabstwie Lincolnshire w Anglii. Rasę otrzymano z kury szanghajskiej, która później stała się złotym kochinem, przez skrzyżowanie jej ze złoto-zielonym bojowcem staroangielskim i czerwonym dorkingiem. To duże ptaki, ich pisklęta szybko dorastają, składają też jaja w zimie i dają bardzo dobre mięso. Wtedy nie opisano standardu rasy, ale kury te były bardzo popularne w końcówce XIX wieku na terenie północno-wschodniej i wschodniej Anglii. Lecz potem, do roku 1920, rasa praktycznie wyginęła, ponieważ w większości gospodarstw została zastąpiona złotym orpingtonem. W 1980 r. został uruchomiony projekt odnowy tej rasy i posiada ona teraz swój standard. Złota Lincolnshire różni się tym od złotego orpingtona, że ma dłuższy tył, ściślej przylegające upierzenie, a ogon jest noszony niżej. Rożnice widać także w detalach: dziób jest długi i złotawy, każda stopa kończy się 5 palcami, a białe nogi są opierzone.

Złota kura Lincolnshire Zachowanie i hodowla


Pisklęta bardzo szybko się pierzą, a młode kury składają swoje pierwsze jaja w wieku ok. 24-26 tygodni. Ptaki są niezwykle spokojne, a kury składają ok. 120-130 jaj rocznie. Jaja są średnie lub duże, zabarwione na brązowo i składane przez cały rok.

Złota kura Lincolnshire Status


Bardzo rzadka rasa.

Złota kura Lincolnshire Pictures

lincolnshire_buff
lincolnshire_buff
Mój kogucik
Kurczak z bufetu lincolnshire

Złota kura Lincolnshire na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Złota kura Lincolnshire nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Złota kura Lincolnshire


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.