Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Złota kura Lincolnshire

Historia i wygląd

Złota kura Lincolnshire została wyhodowana w latach 50’ XIX wieku w hrabstwie Lincolnshire w Anglii. Rasę otrzymano z kury szanghajskiej, która później stała się złotym kochinem, przez skrzyżowanie jej ze złoto-zielonym bojowcem staroangielskim i czerwonym dorkingiem. To duże ptaki, ich pisklęta szybko dorastają, składają też jaja w zimie i dają bardzo dobre mięso. Wtedy nie opisano standardu rasy, ale kury te były bardzo popularne w końcówce XIX wieku na terenie północno-wschodniej i wschodniej Anglii. Lecz potem, do roku 1920, rasa praktycznie wyginęła, ponieważ w większości gospodarstw została zastąpiona złotym orpingtonem. W 1980 r. został uruchomiony projekt odnowy tej rasy i posiada ona teraz swój standard. Złota Lincolnshire różni się tym od złotego orpingtona, że ma dłuższy tył, ściślej przylegające upierzenie, a ogon jest noszony niżej. Rożnice widać także w detalach: dziób jest długi i złotawy, każda stopa kończy się 5 palcami, a białe nogi są opierzone.

Zachowanie i hodowla

Pisklęta bardzo szybko się pierzą, a młode kury składają swoje pierwsze jaja w wieku ok. 24-26 tygodni. Ptaki są niezwykle spokojne, a kury składają ok. 120-130 jaj rocznie. Jaja są średnie lub duże, zabarwione na brązowo i składane przez cały rok.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Złota kura Lincolnshire Pictures

Złota kura Lincolnshire na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Złota kura Lincolnshire nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Złota kura Lincolnshire

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.