Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Sułtan Kurczaki

Sułtan Historia i wygląd


Rasa ta podobno została wyhodowana w zamkowych ogrodach sułtana tureckiego w Stanbule i na początku była zwana kurem sułtańskim. Pewna pani nazwiskiem Elizabeth Watts ze wsi Hampstead w Wielkiej Brytanii przywiozła kilka takich kurczaków z Turcji do siebie w 1854 r., lecz potem, w okresie między dwoma wojnami światowymi, rasa ta praktycznie wyginęła. Na całe szczęście, odtworzono ją dzięki skrzyżowaniu kilku ras ze sobą, ale to, niestety, oznacza, że ptaki znane dziś jako sułtanki nie są w ogóle spokrewnione z oryginalnymi sułtankami. Nie są one zbyt dobrymi nioskami i hoduje się je w zasadzie wyłącznie jako drób ozdobny ze względu na ich piękny i niecodzienny wygląd. Sułtanki są małymi puszystymi kurczakami. Upierzenie na szyi jest niezwykle obfite, co sprawia, że wyglądają na niższe niż w rzeczywistości. Lico jest opierzone, a pióra uformowane w trzy kępki i tworzą brodę. Szczyt głowy zdobi piękny, kulisty czub. Przed czubem znajduje się grzebień rogowy, który następnie jest przykrywany czubem. Nogi kończą się 5 palcami, kości goleniowo-nastopkowe są bardzo dobrze rozwinięte i opisuje się je często jako ‘golenie sępa’. Całe skoki są opierzone.

Sułtan Zachowanie i hodowla


Sułtanki najlepiej trzymać na małym wybiegu, ponieważ bardzo słabo polują. Ich czuby potrafią zamarzać, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera i ogólnie ptaki te bardzo źle znoszą zimę. To bardzo spokojne ptaki, żaden z hodowców nie skarżył się jeszcze na agresję u tej rasy i dlatego świetnie się ona nadaje na domowe zwierzęta. Kury nie garną się do kwoczenia i niezbyt dobre z nich matki, a same pisklęta dojrzewają powoli. Sułtanki dobrze latają i z łatwością pokonują ogrodzenie wysokości 2 metrów, należy więc dostosować wybieg lub wolierę do ich możliwości.

Sułtan Odmiany


Jedyna odmiana opisana w standardzie rasy to odmiana biała. Ptaki mają szare nogi oraz czerwonawo-złote oczy, a czerwone małżowiny są przykryte czubem. Oprócz białej, istnieją także odmiany niebieskie i czarne.

Sułtan Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Sułtan Pictures

Laroya- almeria- hiszpania
8-tygodniowa kura
Sultan Trio
7 dni.
Inger
Hrabia
Sultan Cuckoo
Sultan Black
Lavender Splash Sultan
Lavender Splash Sultan
Pisklę sułtana
Pisklę sułtana „Pieróg”
Pisklęta sułtana w wieku jednego tygodnia
Rodzeństwo Rocky and Dumpling
Sułtan kura
Rocky and Dumpling nasza ręka wychowała sułtańskie „nastolatki”
sułtan pisklę
Sultan Cuckoo 14 tygodni
W pełni dorosła kobieta
Sułtan
Młoda sułtanka (Charlie)

Sułtan na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Sułtan nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Sułtan


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.