Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Staroangielski kur bażanci

Historia i wygląd

Ten ptak pojawia się na wystawach od ponad stulecia i wcześniej był znany jako bażant Yorkshire, Copper Moss, Złoty Bażant lub Old Fashioned Pheasant i jest teraz bardzo rzadką rasą. Nazwa bażanta jest myląca, a została wybrana ze względu na bardzo podobny kolor upierzenia do nakrapianych samic bażantów. Swoją obecną nazwę zyskał w 1914 roku i został zaklasyfikowany jako rasa lekka. Tak naprawdę kury bażancie hoduje się dla ich jaj, ale można też je traktować jako rasę mięsną - sam kogut może dostarczyć sporo smacznego mięsa, a rasa od lat jest przystosowana do hodowli w gospodarstwach rolnych. W Anglii w hrabstwach Yorkshire i Lancashire jest znana od stuleci i jest spokrewniona z kurą hamburską oraz Redcap. Pióra są nakrapiane w sierpowate wzory na ich końcach, kury te mają też czerwony pojedynczy grzebień, gładkie lico, białe zausznice i czerwone dzwonki. Skoki i stopy są ciemnoszare, nieopierzone, a sam ptak ma bardzo szlachetny pokrój. Istnieje także wersja miniaturowa tej rasy, która jest czterokrotnie mniejsza od swojej większej siostry, ale za to niezwykle rzadko spotykana.

Zachowanie i hodowla

Nie ma co ukrywać, że to mocno zdziczałe i aktywne ptaki, które mają zwyczaj grzędowania na drzewach i które najlepiej się nadają do hodowli wolnowybiegowej. Są niezwykle odporne na zmiany klimatu i bardzo dobrze sobie radzą w mroźnych zimowych temperaturach. Składają całkiem sporą liczbę jaj rocznie, które przybierają kolor biały lub kremowy, ale młode kury bardzo późno zaczynają składać jaja, bo dopiero w okolicach 7 miesiąca życia. Mają tendencje do kwoczenia i później stają się dobrymi matkami. Pisklęta są bardzo żywotne i silne, ale powoli dorastają. Kury ważą przeciętnie od 2,2 do 2,7 kg, a koguty od 2,7 do 3,2 kg.

Odmiany

Rasa ta jest znana tylko w dwóch odmianach: złotej i srebrnej. Złota charakteryzuje się pięknym złotym upierzeniem z ciemniejszymi pasmami, a srebrna jest biała z zielonkawymi lub czarnymi pasmami.

Powiązane produkty

Staroangielski kur bażanci Pictures

Staroangielski kur bażanci na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Staroangielski kur bażanci nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Staroangielski kur bażanci

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.