Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

La Flèche Kurczaki

La fleche kobieta La fleche mężczyzna

La Flèche Historia i wygląd


Rasa La Flèche jest dziś bardzo rzadka, ale kiedyś była bardzo popularna. Została wyhodowana we Francji przed rokiem 1660, w okolicach miejscowości La Flèche, położonej w dolinie Loary. To duża rasa mięsno-nieśna z grzebieniem rogowym w kształcie litery V oraz pozostałościami niewielkiego czuba. Ten grzebień, ze względu na podobieństwo do rogów, nazywano kiedyś głową diabła. Osobniki tej rasy mają długie dzwonki, białe zausznice, a upierzenie jest prawie zawsze czarne z czarnymi nogami i stopami. Ogon dobrze rozwinięty, jest wyposażony w wiele piór o charakterze typowo ozdobnym. Rasa prawdopodobnie powstała ze skrzyżowania ras Crevecoeur i czarnej odmiany kury hiszpańskiej. Jak na rasę mięsną, skóra La Flèche jest zaskakująco biała. Rasa posiada swoją wersję miniaturową - została ona wyhodowana w Niemczech.

La Flèche Zachowanie i hodowla


Kury rasy La Flèche dobrze polują i będą bardzo szczęśliwe na wolnym wybiegu, dostosują się jednak także do zamkniętych przestrzeni. Osobniki tej rasy dobrze latają i bez kłopotu pokonają ogrodzenie wysokości 2 metrów, stąd musi być ono bardzo wysokie, aby powstrzymać kurczaki od ucieczki. Jeśli się im pozwoli, to będą grzędować i nocować na drzewach, dlatego dobrze jest je uczyć powrotu do kurnika przez karmienie tuż przed zapadnięciem zmroku. To bardzo aktywne ptaki, ale unikają kontaktu z ludźmi i niezbyt łatwo je oswoić. Kury nie garną się do kwoczenia i składają jaja także w ciągu zimy. Pisklęta dojrzewają powoli, ale są za to bardzo wytrzymałe. La Flèche są zasadniczo dobrymi nioskami, składając ok. 200 białych jaj rocznie. Samce ważą od 3,6 do 4,1 kg, a samice od 2,7 do 3,2 kg.

La Flèche Odmiany


Czarna, biała, kukułkowa i niebieska emarginowana.

La Flèche Popularność


Dość popularna rasa.

La Flèche Pictures

Czarne, białe i czerwone kurczaki w ogrodzie
Czarno-czerwony kogut w ogrodzie
Zdjęcie z bliska czarno-czerwoneGo koguta kurczaka
rozmyślać z jej pięcioma małymi diabełkami
Szatan, mój La Fleche Cockerel
La Fleche Cockerel
niebieskie pisklęta
la fleche kura i kogucik
młody kogucik la fleche
jednodniowa laska la fleche
Kogucik Strzała
La Fleche Hen
La Fleche Hen

La Flèche na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy La Flèche nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy La Flèche


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.