Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

La Flèche

Historia i wygląd

Rasa La Flèche jest dziś bardzo rzadka, ale kiedyś była bardzo popularna. Została wyhodowana we Francji przed rokiem 1660, w okolicach miejscowości La Flèche, położonej w dolinie Loary. To duża rasa mięsno-nieśna z grzebieniem rogowym w kształcie litery V oraz pozostałościami niewielkiego czuba. Ten grzebień, ze względu na podobieństwo do rogów, nazywano kiedyś głową diabła. Osobniki tej rasy mają długie dzwonki, białe zausznice, a upierzenie jest prawie zawsze czarne z czarnymi nogami i stopami. Ogon dobrze rozwinięty, jest wyposażony w wiele piór o charakterze typowo ozdobnym. Rasa prawdopodobnie powstała ze skrzyżowania ras Crevecoeur i czarnej odmiany kury hiszpańskiej. Jak na rasę mięsną, skóra La Flèche jest zaskakująco biała. Rasa posiada swoją wersję miniaturową - została ona wyhodowana w Niemczech.

Zachowanie i hodowla

Kury rasy La Flèche dobrze polują i będą bardzo szczęśliwe na wolnym wybiegu, dostosują się jednak także do zamkniętych przestrzeni. Osobniki tej rasy dobrze latają i bez kłopotu pokonają ogrodzenie wysokości 2 metrów, stąd musi być ono bardzo wysokie, aby powstrzymać kurczaki od ucieczki. Jeśli się im pozwoli, to będą grzędować i nocować na drzewach, dlatego dobrze jest je uczyć powrotu do kurnika przez karmienie tuż przed zapadnięciem zmroku. To bardzo aktywne ptaki, ale unikają kontaktu z ludźmi i niezbyt łatwo je oswoić. Kury nie garną się do kwoczenia i składają jaja także w ciągu zimy. Pisklęta dojrzewają powoli, ale są za to bardzo wytrzymałe. La Flèche są zasadniczo dobrymi nioskami, składając ok. 200 białych jaj rocznie. Samce ważą od 3,6 do 4,1 kg, a samice od 2,7 do 3,2 kg.

Odmiany

Czarna, biała, kukułkowa i niebieska emarginowana.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

La Flèche Pictures

La Flèche na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy La Flèche nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy La Flèche

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.