Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kura hiszpańska czarna białolica Kurczaki

Hiszpański kurczak na białym tle Dwa hiszpańskie kurczaki na białym tle Kurczak hiszpański na wybiegu

Kura hiszpańska czarna białolica Historia i wygląd


Kura hiszpańska jest jedną z najstarszych ras udomowionej kury. Ma bardzo charakterystyczne białe lico i cieszą się wielką popularnością na wystawach drobiu ozdobnego. Nie wiadomo, skąd ta rasa dokładnie pochodzi, lecz raczej nie z samej Hiszpanii. Hiszpanki czarne białolice mają błyszczące czarne upierzenie i kredowobiałe lico z nieco przerośniętymi, nisko zawieszonymi zausznicami i pojedynczym czerwonym grzebieniem. Rasę wyhodowano dla jej nieśności, a same kury przez swój wygląd zyskały miano ‘klaunów wśród kurczaków’!

Kura hiszpańska czarna białolica Zachowanie i hodowla


Hiszpanka czarna białolica jest nieco dzikim i bardzo aktywnym ptakiem, który nie za dobrze sobie radzi w zamknięciu. Nie najlepiej znoszą zimy, jeśli więc zdecydujesz się na te kurczaki, ich wybieg powinien być dobrze chroniony przed kaprysami pogody. Naturalna odporność tych ptaków na zmiany klimatu zaniknęła w trakcie doskonalenia rasy, gdy hodowcy skupili się na uzyskaniu jak najbardziej białego lica. To bardzo ciekawskie ptaki, które najlepiej się czują na wolnym wybiegu, lecz mogą być czasem bardzo hałaśliwe. Dorastają powoli, a ich charakterystyczne białe lico pojawia się dopiero po pierwszym linieniu. Kury składają bardzo duże kredowobiałe jaja, i to w dużych ilościach. Składają ponad 180 jaj rocznie, co jak na czystą rasę jest niesamowitym wynikiem. Stanowią świetny dodatek do Twojego stadka w ogrodzie.

Koguty ważą ok. 3,6 kg, a kury ok. 2,9 kg.

Kura hiszpańska czarna białolica Odmiany


Czarna, niebieska (lawendowa), oraz bardzo rzadko biała.

Istnieje także wersja miniaturowa tej rasy, która jest bardziej popularna od swojej większej siostry.

Kura hiszpańska czarna białolica Status


Dość popularna rasa.

Kura hiszpańska czarna białolica Pictures

Duży czarny kurczak i mały czarny kurczak na trawie
Kurczak w ogrodzie

Kura hiszpańska czarna białolica na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura hiszpańska czarna białolica nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura hiszpańska czarna białolica


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.