Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Kura hiszpańska czarna białolica

Historia i wygląd

Kura hiszpańska jest jedną z najstarszych ras udomowionej kury. Ma bardzo charakterystyczne białe lico i cieszą się wielką popularnością na wystawach drobiu ozdobnego. Nie wiadomo, skąd ta rasa dokładnie pochodzi, lecz raczej nie z samej Hiszpanii. Hiszpanki czarne białolice mają błyszczące czarne upierzenie i kredowobiałe lico z nieco przerośniętymi, nisko zawieszonymi zausznicami i pojedynczym czerwonym grzebieniem. Rasę wyhodowano dla jej nieśności, a same kury przez swój wygląd zyskały miano ‘klaunów wśród kurczaków’!

Zachowanie i hodowla

Hiszpanka czarna białolica jest nieco dzikim i bardzo aktywnym ptakiem, który nie za dobrze sobie radzi w zamknięciu. Nie najlepiej znoszą zimy, jeśli więc zdecydujesz się na te kurczaki, ich wybieg powinien być dobrze chroniony przed kaprysami pogody. Naturalna odporność tych ptaków na zmiany klimatu zaniknęła w trakcie doskonalenia rasy, gdy hodowcy skupili się na uzyskaniu jak najbardziej białego lica. To bardzo ciekawskie ptaki, które najlepiej się czują na wolnym wybiegu, lecz mogą być czasem bardzo hałaśliwe. Dorastają powoli, a ich charakterystyczne białe lico pojawia się dopiero po pierwszym linieniu. Kury składają bardzo duże kredowobiałe jaja, i to w dużych ilościach. Składają ponad 180 jaj rocznie, co jak na czystą rasę jest niesamowitym wynikiem. Stanowią świetny dodatek do Twojego stadka w ogrodzie.

Koguty ważą ok. 3,6 kg, a kury ok. 2,9 kg.

Odmiany

Czarna, niebieska (lawendowa), oraz bardzo rzadko biała.

Istnieje także wersja miniaturowa tej rasy, która jest bardziej popularna od swojej większej siostry.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Kura hiszpańska czarna białolica Pictures

Kura hiszpańska czarna białolica na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Kura hiszpańska czarna białolica nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Kura hiszpańska czarna białolica

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.