Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Gołoszyjka Kurczaki

Goła szyja kobiety Nagie szyje mężczyźni

Średnia ocena rasy (2 Opinie)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Gołoszyjka Historia i wygląd


Te kurczaki muszą zdecydowanie budzić największe zdziwienie wśród wielbicieli drobiu. Wyglądają jak krzyżówka kurczaka z indykiem ze swoimi kompletnie nieopierzonymi szyjami i licami. Podobnie myślano na początku wieku, artykuły w gazetach światowych opisywały tę rasę jako ‘kurdyki’ (ang. churkeys)! Odsłonięta skóra na słońcu, tak jak u indyków, przybiera jasnoczerwony kolor. Wywodzą się z Węgier, ale rasę udoskonalono w Niemczech, a brak pierza na szyi jest dominującym genem. Posiadają o połowę mniej piór niż inne rasy, co sprawia, że o połowę szybciej się opierzają. W krajach naszych południowych sąsiadów gołoszyjki są bardzo popularne jako drób mięsny, ponieważ łatwiej im znieść wysokie temperatury w ciągu lata niż innym rasom. We Francji od wieków hoduje się je na wolnym wybiegu i są tam do dziś dość popularne. To ciężkie ptaki o wydłużonych ciałach. Skoki są nieopierzone i szaro-niebieskie u ciemniejszych odmian, a żółte u odmian o jaśniejszym upierzeniu. Szyja jest pozbawiona piór całkowicie, a obszar gołej skóry zaczyna się tuż powyżej wola. Nieco piór znajduje się na szczycie głowy wraz z pojedynczym lub czasem różyczkowym grzebieniem oraz dużymi dzwonkami. Małżowiny są czerwone, a oczy czerwonawo-rdzawe. Istnieje także wersja miniaturowa tej rasy.

Gołoszyjka Zachowanie i hodowla


Gołoszyjki są znakomitymi nioskami, składają śliczne brązowe jaja, a same ptaki są wytrzymałe na zmiany klimatu i bardzo żywotne. Są tak samo szczęśliwe na wolnym wybiegu jak i na zamkniętych wolierach i raczej nie latają zbyt dobrze. W skrajnie mroźne zimy potrzebują dodatkowej ochrony ze względu na swoje nagie szyje, ale za to bardzo dobrze znoszą upały. Łatwo je można oswoić i są znane jako spokojne i chętne do współpracy zwierzaki. Nie nadają się najlepiej do wysiadywania jaj, ponieważ przez brak upierzenia nie są w stanie zapewnić zbyt wielu jajom odpowiedniej temperatury. Lecz jeśli pozwolić im wysiedzieć tylko kilka własnych jaj, to pisklęta wyklują się z już gołymi szyjami. Samce ważą ok. 3,2-3,6 kg, a samice 2,5-3 kg.

Gołoszyjka Odmiany


Gołoszyjki mają kilka zupełnie różnych odmian kolorystycznych, w tym: czarną, białą, kukułkową, złotą, czerwoną i niebieską.

Gołoszyjka Status


Bardzo rzadka rasa.

Gołoszyjka Pictures

Kurczak
Szyja szyi
Biało-pomarańczowy kurczak w Snow
Moja naga szyja jest stara
Kogucik z nagą szyją
Nigel
Nagie szyje
Kurczak z nagą szyją
Little Dave - z każdym dniem staje się piękniejszy!
Niebieska naga szyja
Naga szyja skrzyżowana?
White Showgirl Silkie w wieku 5 tygodni
Naker Neck firmy Transilvania w kolorze białym
Nasz Pecky z nagą szyją krzątający się do leżenia z naszą hybrydą Mrs Bok Bok
Yuma, Az
Mama myśli, że jestem przystojny!
frizzle cockerel TNN
naga kura na szyi
naga kura szyi i kogut
Inna, nie brzydka - naga laska na szyi
Moja para lasek z nagą szyją
Naga laska na szyi
wyzeruj mój spalsh cockerel
pisklęta niebieskie i czarne
duży niebieski hodowca
2-tygodniowa tancerka
vlod nasz nagi kura na szyi
ozzie

Gołoszyjka na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Gołoszyjka nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Gołoszyjka (2 z 2)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

- Agata,

Mam dwie gołoszyjki, obie są bardzo przyjacielskie, a jedna z nich dodatkowo jest gadatliwa. Obydwie bardzo dobrze niosą jajka, praktycznie codziennie.


bardzo fajna kura - Janusz,

jestem zakochany w tej rasie