Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle)

Historia i wygląd

Brodacz z Uccle to prawdziwy bantam, co oznacza, że jest to rasa miniaturowa bez swojego dużego odpowiednika. Został wyhodowany przez Michaela van Geldera w latach 90’ XIX wieku w Uccle na przedmieściach Brukseli. Michael van Gelder skrzyżował ze sobą brodacza antwerpskiego z holenderskim Sabelpootem (ang. booted bantam). Rasa ta jest niezwykle podobna do brodacza antwerpskiego, lecz ma pojedynczy grzebień i opierzone skoki.

Zachowanie i hodowla

Brodacz d’Uccle jest w ogromnej większości przypadków bardzo przyjazny dla ludzi i dobrze sobie radzi z zamkniętymi przestrzeniami. Gdy go wypuścić, nie oddala się od kurnika, dlatego sprawdza się idealnie w małych ogrodach. Ten bantam jest świetny dla dzieci dzięki małym rozmiarom i przyjaznemu usposobieniu. Bardzo łatwo je oswoić i zdaje się, że bardzo lubią kontakt z ludźmi. Ponieważ mają opierzone nogi, lepiej jest trzymać je pod dachem, aby zapobiec kołtunieniu się pierza pod wpływem błota i brudu. Samice to dobre matki i bardzo łatwo wpadają w kwoczenie, tak naprawdę to ze swojego kwoczenia są najbardziej znane. To też oznacza, że nie znoszą zbyt wielu jaj. Kiedy już zniosą jaja, to są one małe koloru białego lub kremowego i ważą ok. 30 g. Samce mogą być agresywne w sezonie godowym, dlatego trzymaj koguta jedynie wtedy, gdy będziesz chciał rozmnażać te cudowne małe kurki. Rasa jest często nazywana Mille Fleur lub po prostu Mille, a to ze względu na charakterystyczny kolor upierzenia najpopularniejszej ich odmiany, tj. złotej w czarno-białe cętki.

Koguty ważą ok. 700 g, a kury ok. 620 g.

Odmiany

Złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur), porcelanowa, czarno-żółto-brązowa, marmurkowa, niebieska, niebiesko-marmurkowa, bladozłota, brązowo-czerwona, biała, czarna, czerwona, złota, lawendowa, cytrynowo nakrapiana, złotoszyja.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) Pictures

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle)

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.