Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) Kurczaki

Barbu-d-uccle-white-background Barbu-d-uccle-in-field Barbu-d-uccle-feathers

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) Historia i wygląd


Brodacz z Uccle to prawdziwy bantam, co oznacza, że jest to rasa miniaturowa bez swojego dużego odpowiednika. Został wyhodowany przez Michaela van Geldera w latach 90’ XIX wieku w Uccle na przedmieściach Brukseli. Michael van Gelder skrzyżował ze sobą brodacza antwerpskiego z holenderskim Sabelpootem (ang. booted bantam). Rasa ta jest niezwykle podobna do brodacza antwerpskiego, lecz ma pojedynczy grzebień i opierzone skoki.

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) Zachowanie i hodowla


Brodacz d’Uccle jest w ogromnej większości przypadków bardzo przyjazny dla ludzi i dobrze sobie radzi z zamkniętymi przestrzeniami. Gdy go wypuścić, nie oddala się od kurnika, dlatego sprawdza się idealnie w małych ogrodach. Ten bantam jest świetny dla dzieci dzięki małym rozmiarom i przyjaznemu usposobieniu. Bardzo łatwo je oswoić i zdaje się, że bardzo lubią kontakt z ludźmi. Ponieważ mają opierzone nogi, lepiej jest trzymać je pod dachem, aby zapobiec kołtunieniu się pierza pod wpływem błota i brudu. Samice to dobre matki i bardzo łatwo wpadają w kwoczenie, tak naprawdę to ze swojego kwoczenia są najbardziej znane. To też oznacza, że nie znoszą zbyt wielu jaj. Kiedy już zniosą jaja, to są one małe koloru białego lub kremowego i ważą ok. 30 g. Samce mogą być agresywne w sezonie godowym, dlatego trzymaj koguta jedynie wtedy, gdy będziesz chciał rozmnażać te cudowne małe kurki. Rasa jest często nazywana Mille Fleur lub po prostu Mille, a to ze względu na charakterystyczny kolor upierzenia najpopularniejszej ich odmiany, tj. złotej w czarno-białe cętki.

Koguty ważą ok. 700 g, a kury ok. 620 g.

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) Odmiany


Złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur), porcelanowa, czarno-żółto-brązowa, marmurkowa, niebieska, niebiesko-marmurkowa, bladozłota, brązowo-czerwona, biała, czarna, czerwona, złota, lawendowa, cytrynowo nakrapiana, złotoszyja.

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) Status


Bardzo rzadka rasa.

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) Pictures

dzwon
Brodaty mężczyzna o imieniu `` Harrold ''
Czarny nakrapiany
Czarny nakrapiany
Kwiat Silver Mille
Kwiat Silver Mille
Stokrotka

Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz z Uccle (Barbu d'Uccle)


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.