Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) Kurczaki

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) Historia i wygląd


Brodacz Ewerberski to prawdziwy bantam, czyli taka rasa miniaturowa, która nie ma swojego większego odpowiednika. Barbu d’Everberg został wyhodowany w 1906 r. w miejscowości Everberg w Belgii przez Roberta Pauwelsa w jego zamku. Brodacz ewerberski wygląda dokładnie tak jak brodacz z Uccle, ale nie ma długich sterówek na kuprze. Nie ma w ogóle piór ogonowych czy pygostylu, co sprawia, że wygląda przedziwnie z zaokrąglonym tyłem. Ma za to bardzo opierzone skoki i pojedynczy grzebień.

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) Zachowanie i hodowla


Brodacz z Ewerbergu jest przyzwyczajony do zamknięcia i dobrze sobie radzi na zamkniętym wybiegu tak długo, jak ma miejsce, aby grzebać w ziemi. Ponieważ ma opierzone nogi, najlepiej trzymać go pod zadaszeniem, bo inaczej pióra na nogach przez brud i błoto staną się jednym dużym kołtunem. Ptaki te są niezwykle przyjazne i posiadają cudownie spokojne usposobienie. Łatwo je oswoić, a dzięki małym rozmiarom i wrodzonej wyrozumiałości są też idealne dla dzieci. Kurki składają małe białe jaja i łatwo wpadają w kwoczenie. Bardzo opiekuńcze też z nich matki, które dużo uwagi poświęcają pisklakom. Nie są zbyt nieśne, więc bardziej nadają się jako zwierzęta domowe.

Koguty ważą ok. 850 g, a kury ok. 650 g. Samce mogą być agresywne w sezonie godowym, dlatego trzymaj tylko jednego koguta, jeśli chcesz je rozmnażać. Ptak znakomicie się sprawdza na wystawach dzięki swojej spokojnej naturze i cierpliwości do ludzi. Wśród wystawców zdobywają coraz większą popularność, lecz ciągle są dość rzadkie. Tak jak inne belgijskie bantamy, brodacze ewerberskie powoli zyskują na popularności, a w Twoim ogrodzie sprawdzą się znakomicie.

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) Odmiany


Złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur), marmurkowa, czarna, kukułkowa, czarno-czerwona, lawendowa, porcelanowa.

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) Status


Bardzo rzadka rasa.

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) Pictures

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg)


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.