Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg)

Historia i wygląd

Brodacz Ewerberski to prawdziwy bantam, czyli taka rasa miniaturowa, która nie ma swojego większego odpowiednika. Barbu d’Everberg został wyhodowany w 1906 r. w miejscowości Everberg w Belgii przez Roberta Pauwelsa w jego zamku. Brodacz ewerberski wygląda dokładnie tak jak brodacz z Uccle, ale nie ma długich sterówek na kuprze. Nie ma w ogóle piór ogonowych czy pygostylu, co sprawia, że wygląda przedziwnie z zaokrąglonym tyłem. Ma za to bardzo opierzone skoki i pojedynczy grzebień.

Zachowanie i hodowla

Brodacz z Ewerbergu jest przyzwyczajony do zamknięcia i dobrze sobie radzi na zamkniętym wybiegu tak długo, jak ma miejsce, aby grzebać w ziemi. Ponieważ ma opierzone nogi, najlepiej trzymać go pod zadaszeniem, bo inaczej pióra na nogach przez brud i błoto staną się jednym dużym kołtunem. Ptaki te są niezwykle przyjazne i posiadają cudownie spokojne usposobienie. Łatwo je oswoić, a dzięki małym rozmiarom i wrodzonej wyrozumiałości są też idealne dla dzieci. Kurki składają małe białe jaja i łatwo wpadają w kwoczenie. Bardzo opiekuńcze też z nich matki, które dużo uwagi poświęcają pisklakom. Nie są zbyt nieśne, więc bardziej nadają się jako zwierzęta domowe.

Koguty ważą ok. 850 g, a kury ok. 650 g. Samce mogą być agresywne w sezonie godowym, dlatego trzymaj tylko jednego koguta, jeśli chcesz je rozmnażać. Ptak znakomicie się sprawdza na wystawach dzięki swojej spokojnej naturze i cierpliwości do ludzi. Wśród wystawców zdobywają coraz większą popularność, lecz ciągle są dość rzadkie. Tak jak inne belgijskie bantamy, brodacze ewerberskie powoli zyskują na popularności, a w Twoim ogrodzie sprawdzą się znakomicie.

Odmiany

Złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur), marmurkowa, czarna, kukułkowa, czarno-czerwona, lawendowa, porcelanowa.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) Pictures

Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz ewerberski (Barbu d'Everberg)

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.