Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) Kurczaki

Piękny obraz samicy przepiórki lawendowej barbu danvers Piękny obraz czarneGo mężczyzny barbu danvers

Średnia ocena rasy (1 Opinie)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) Historia i wygląd


Brodacz antwerpski został wyhodowany w Antwerpii w Belgii (Anvers to Antwerpia po francusku). Brodacz antwerpski to jeden z nielicznych prawdziwych bantamów, czyli takich ras miniaturowych, które nie mają swojego dużego odpowiednika. Rasa brodacza antwerpskiego mieści w sobie jednak bardzo dużo odmian, a na światowych wystawach z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne - tak samo rośnie ich popularność w roli zwierząt domowych. Dokładne początki tej rasy nie są znane, ale są już poświadczone w XVI w. w Holandii. Ptaki charakteryzują się małym grzebieniem różyczkowym oraz nieopierzonymi nogami. Wyhodowane jako rasa typowo ozdobna, kury tej rasy są niezwykle przyjazne, co czyni z nich świetne zwierzęta domowe. Koguty jednak potrafią być agresywne wobec ludzi, dlatego warto trzymać samca jedynie wtedy, gdy pragniesz rozmnażać swoje ptaki.

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) Zachowanie i hodowla


Wraz ze swoimi charakterystycznymi brodami, antwerpczyki są rasą typowo ozdobną wyhodowaną na wystawy. Ponieważ są bardzo małe, nawet dzieci mogą się bez problemu z nimi obchodzić. Brodacze antwerpskie lubią przyciągać uwagę. Zwłaszcza koguty, które mają zwyczaj dumnie kroczyć po wybiegu z głową odchyloną do tyłu i wyciągniętymi do przodu skrzydłami. Ich broda przykrywa zausznice oraz bardzo małe/zanikające korale. Barbu d’Anvers mają dużą pierś i duże sierpówki. Dobrze znoszą zamknięte przestrzenie. Hodowcy przyznają jednak, że hodowanie antwerpczyków na wolnym wybiegu, na którym nie ma tłoku, znacząco wydłuża ich życie. Kurki są towarzyskie i składają małe kremowe jaja. Składają około 3 jaj tygodniowo, mają ciągoty do kwoczenia i są dobrymi matkami.

Koguty ważą około 740 g, a kury 625 g. Ze względu na ich małe rozmiary, ogrodzenie musi być wyjątkowo szczelne, ponieważ potrafią się one przecisnąć nawet przez niewielkie szczeliny w trakcie przeszukiwania okolicy. Całkiem też nieźle latają, warto więc pomyśleć o podcinaniu skrzydeł, aby nie dochodziło do ucieczek.

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) Odmiany


Porcelanowa, czarna, niebieska, kukułkowa, płowożółta, biała, marmurkowa, brązowo-szara, złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur).

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) Status


Bardzo rzadka rasa.

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) Pictures

Po prostu siedź spokojnie
Tak szybko
Czy oni idą w tę stronę?
Duży czarno-pomarańczowy kogucik
Quail D'anver trio
Powinienem tu być?
Czy kolacja jest w drodze?
Proszę poczekaj na mnie!
BBQd'A-Little Pete
Belgia Bearded Quail d'Anvers - Little Pete
Tylko jeden dzień!

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) (1 z 1)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

Bardzo przyjazne małe kurczaki. Zawsze czymś zajęte, ale potrzebują dodatkowej ochrony przed drapieżnikami - Krf, Kent,

Znoszą bardzo ładne białe albo lekko kremowe jaja. Lubią ludzi i będą za tobą chodzić. Moje antwerpczyki bardzo lubią zieleninę jak trawa, sałata czy szpinak. Jedna sztuka potrafi zjeść całą marchewkę, co w efekcie farbuje im cały dziób na pomarańczowo! Te ptaszki są tak sympatyczne, że trudno mi sobie teraz wyobrazić, jak by to było bez nich.