Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers)

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Brodacz antwerpski został wyhodowany w Antwerpii w Belgii (Anvers to Antwerpia po francusku). Brodacz antwerpski to jeden z nielicznych prawdziwych bantamów, czyli takich ras miniaturowych, które nie mają swojego dużego odpowiednika. Rasa brodacza antwerpskiego mieści w sobie jednak bardzo dużo odmian, a na światowych wystawach z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne - tak samo rośnie ich popularność w roli zwierząt domowych. Dokładne początki tej rasy nie są znane, ale są już poświadczone w XVI w. w Holandii. Ptaki charakteryzują się małym grzebieniem różyczkowym oraz nieopierzonymi nogami. Wyhodowane jako rasa typowo ozdobna, kury tej rasy są niezwykle przyjazne, co czyni z nich świetne zwierzęta domowe. Koguty jednak potrafią być agresywne wobec ludzi, dlatego warto trzymać samca jedynie wtedy, gdy pragniesz rozmnażać swoje ptaki.

Zachowanie i hodowla

Wraz ze swoimi charakterystycznymi brodami, antwerpczyki są rasą typowo ozdobną wyhodowaną na wystawy. Ponieważ są bardzo małe, nawet dzieci mogą się bez problemu z nimi obchodzić. Brodacze antwerpskie lubią przyciągać uwagę. Zwłaszcza koguty, które mają zwyczaj dumnie kroczyć po wybiegu z głową odchyloną do tyłu i wyciągniętymi do przodu skrzydłami. Ich broda przykrywa zausznice oraz bardzo małe/zanikające korale. Barbu d’Anvers mają dużą pierś i duże sierpówki. Dobrze znoszą zamknięte przestrzenie. Hodowcy przyznają jednak, że hodowanie antwerpczyków na wolnym wybiegu, na którym nie ma tłoku, znacząco wydłuża ich życie. Kurki są towarzyskie i składają małe kremowe jaja. Składają około 3 jaj tygodniowo, mają ciągoty do kwoczenia i są dobrymi matkami.

Koguty ważą około 740 g, a kury 625 g. Ze względu na ich małe rozmiary, ogrodzenie musi być wyjątkowo szczelne, ponieważ potrafią się one przecisnąć nawet przez niewielkie szczeliny w trakcie przeszukiwania okolicy. Całkiem też nieźle latają, warto więc pomyśleć o podcinaniu skrzydeł, aby nie dochodziło do ucieczek.

Odmiany

Porcelanowa, czarna, niebieska, kukułkowa, płowożółta, biała, marmurkowa, brązowo-szara, złota czarno-biało cętkowana (Mille Fleur).

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) Pictures

Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Brodacz antwerpski (Barbu d'Anvers) (1 z 1)

4 gwiazdki:
0
3 gwiazdki:
0
2 gwiazdki:
0
1 gwiazdka:
0

Bardzo przyjazne małe kurczaki. Zawsze czymś zajęte, ale potrzebują dodatkowej ochrony przed drapieżnikami - Krf, Kent,

Znoszą bardzo ładne białe albo lekko kremowe jaja. Lubią ludzi i będą za tobą chodzić. Moje antwerpczyki bardzo lubią zieleninę jak trawa, sałata czy szpinak. Jedna sztuka potrafi zjeść całą marchewkę, co w efekcie farbuje im cały dziób na pomarańczowo! Te ptaszki są tak sympatyczne, że trudno mi sobie teraz wyobrazić, jak by to było bez nich.