Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Bojowiec tajwański

Historia i wygląd

Bojowiec tajwański to bardzo duży ptak w typie dzikich kurów. Posiada długie nogi i mocarną budowę ciała. Czasami się zwie tę rasę Tajwan Shamo, ale trzeba pamiętać, że nie jest to rasa japońska, a jedynie przypomina Shamo z wyglądu. Została wyhodowana do walk kogutów i z tego powodu ptaki są niezwykle silne, zwinne i wysokie, stąpające na grubych, mięsistych nogach. Samce mogą ważyć do 6,8 kg i mierzyć 90 cm wzrostu! Kury potrafią ważyć 5,4 kg!

Zachowanie i hodowla

Tak jak wiele innych bojowców, tajwańczyki potrafią być bardzo zadziorne! Samce mogą być niezwykle agresywne, zwłaszcza w sezonie godowym. Jeśli bardzo często nad nimi pracować, można je do pewnego stopnia oswoić, ale zawsze warto zachować ostrożność: tak jak w przypadku każdego samca, wszystko zależy od danego osobnika. Ponieważ ptaki te są takie duże, hoduje się je także na mięso, ale kosztem nieśności. Kury składają około 100 jaj rocznie w różnych odcieniach bieli i kremowego, ale przez swój rozmiar są bardzo niezdarnymi matkami i rzadko kwoczą. A przez potężne rozmiary ciała, oszczędne upierzenie na piersi oraz umięśniony brzuch i pierś, kwoki potrafią zbić jaja podczas wysiadywania. Bojowce tajwańskie potrzebują dużego wolnego wybiegu choćby ze względu na rozmiary ciała i najlepiej trzymać je razem z innymi mocno zbudowanymi rasami, aby zapobiec dręczeniu.

Odmiany

Czerwono-czarna podpalana, która jest najbardziej popularna, a także biała i cętkowana.

Status

Bardzo rzadka rasa.

Powiązane produkty

Bojowiec tajwański Pictures

Bojowiec tajwański na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec tajwański nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec tajwański

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.