Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bojowiec tajwański Kurczaki

Tajlandzki kogut struchlały Tajski kogut dziobiący

Bojowiec tajwański Historia i wygląd


Bojowiec tajwański to bardzo duży ptak w typie dzikich kurów. Posiada długie nogi i mocarną budowę ciała. Czasami się zwie tę rasę Tajwan Shamo, ale trzeba pamiętać, że nie jest to rasa japońska, a jedynie przypomina Shamo z wyglądu. Została wyhodowana do walk kogutów i z tego powodu ptaki są niezwykle silne, zwinne i wysokie, stąpające na grubych, mięsistych nogach. Samce mogą ważyć do 6,8 kg i mierzyć 90 cm wzrostu! Kury potrafią ważyć 5,4 kg!

Bojowiec tajwański Zachowanie i hodowla


Tak jak wiele innych bojowców, tajwańczyki potrafią być bardzo zadziorne! Samce mogą być niezwykle agresywne, zwłaszcza w sezonie godowym. Jeśli bardzo często nad nimi pracować, można je do pewnego stopnia oswoić, ale zawsze warto zachować ostrożność: tak jak w przypadku każdego samca, wszystko zależy od danego osobnika. Ponieważ ptaki te są takie duże, hoduje się je także na mięso, ale kosztem nieśności. Kury składają około 100 jaj rocznie w różnych odcieniach bieli i kremowego, ale przez swój rozmiar są bardzo niezdarnymi matkami i rzadko kwoczą. A przez potężne rozmiary ciała, oszczędne upierzenie na piersi oraz umięśniony brzuch i pierś, kwoki potrafią zbić jaja podczas wysiadywania. Bojowce tajwańskie potrzebują dużego wolnego wybiegu choćby ze względu na rozmiary ciała i najlepiej trzymać je razem z innymi mocno zbudowanymi rasami, aby zapobiec dręczeniu.

Bojowiec tajwański Odmiany


Czerwono-czarna podpalana, która jest najbardziej popularna, a także biała i cętkowana.

Bojowiec tajwański Popularność


Bardzo rzadka rasa.

Bojowiec tajwański Pictures

Bojowiec tajwański na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bojowiec tajwański nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bojowiec tajwański


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.