Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bantam różyczkowy Kurczaki

Bantam różyczkowy Historia i wygląd


Bantamy różyczkowe to bardzo stara rasa bantamów, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii, lecz niewiele wiadomo o historii tej rasy. Mają duży grzebień różyczkowy z uderzającej wielkości białymi małżowinami i dzwonkami. Samce mają długie sierpówki, skoki są ciemnoszaro-niebieskie, długie i pełne gracji. Skrzydła są skierowane w dół, a ich końce prawie że dotykają podłoża. Plecy są ułożone w jeden elegancki łuk od szyi do ogona. U ciemnoupierzonych odmian oczy są piwne, a czerwone u odmian biało upierzonych.

Bantam różyczkowy Zachowanie i hodowla


Bantamy różyczkowe nie lubią kwoczyć do tego stopnia, że wręcz mają kłopoty z niską rodnością. Hodowcy też donoszą, że mają problemy z wykluwaniem się piskląt - embriony obumierają blisko czasu wyklucia. Może mieć to coś wspólnego z wilgocią w inkubatorach, dlatego przy inkubacji jaj tej rasy należy zachować szczególną ostrożność. Pisklęta potrzebują ekstra pomocy ze strony właściciela, bardzo wolno dorastają i należy je trzymać w ciepłym i suchym miejscu. Dobra, renomowana pasza pomoże im rosnąć. Dorosłe osobniki są natomiast dość wytrzymałe zarówno na upały jak i na mrozy, lecz koguty potrafią być dość agresywne. Dobrze latają, ale nieźle też znoszą trzymanie na zamkniętej przestrzeni. Są z reguły bardzo przyjazne i świetne z nich zwierzęta domowe. Podczas mrozów należy poświęcić im nieco uwagi, aby zapobiec odmrożeniom grzebieni. Koguty ważą mniej więcej 620 g, a kury 510 g.

Bantam różyczkowy Odmiany


Standard rasy dopuszcza 3 kolory upierzenia bantamów różyczkowych: czarny, niebieski (bez emarginacji) i biały.

Bantam różyczkowy Status


Dość popularna rasa.

Bantam różyczkowy Pictures

Moje pisklęta Rosecomb Bantam - w wieku 9 dni
Rosecomb z dzieckiem
Rosecomb z dzieckiem
Rosecomb z dzieckiem
Rosecomb
Rosecomb
grzebień różany
mój bantam różany
nasi kochani chłopcy lawendowa araucana i niebieskie różyczki
Polly the Polish Banatam crazy look crazy kura!
Pisklęta biało-niebieskie Rosecomb
Pisklę z białego Rosecomb
Pisklę niebieski różany
Biała kura Rosecomb
Biała kura Rosecomb
Grzebień grzebieniowy Blue Rose
Cockeral Blue Rosecomb
Różanecznik w klatce
Pozowanie
Pozowanie kurczaka
Pozowanie
Kogut

Bantam różyczkowy na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bantam różyczkowy nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bantam różyczkowy


There are not yet any reviews for this breed. Click here to write one.