Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Bantam różyczkowy

Historia i wygląd

Bantamy różyczkowe to bardzo stara rasa bantamów, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii, lecz niewiele wiadomo o historii tej rasy. Mają duży grzebień różyczkowy z uderzającej wielkości białymi małżowinami i dzwonkami. Samce mają długie sierpówki, skoki są ciemnoszaro-niebieskie, długie i pełne gracji. Skrzydła są skierowane w dół, a ich końce prawie że dotykają podłoża. Plecy są ułożone w jeden elegancki łuk od szyi do ogona. U ciemnoupierzonych odmian oczy są piwne, a czerwone u odmian biało upierzonych.

Zachowanie i hodowla

Bantamy różyczkowe nie lubią kwoczyć do tego stopnia, że wręcz mają kłopoty z niską rodnością. Hodowcy też donoszą, że mają problemy z wykluwaniem się piskląt - embriony obumierają blisko czasu wyklucia. Może mieć to coś wspólnego z wilgocią w inkubatorach, dlatego przy inkubacji jaj tej rasy należy zachować szczególną ostrożność. Pisklęta potrzebują ekstra pomocy ze strony właściciela, bardzo wolno dorastają i należy je trzymać w ciepłym i suchym miejscu. Dobra, renomowana pasza pomoże im rosnąć. Dorosłe osobniki są natomiast dość wytrzymałe zarówno na upały jak i na mrozy, lecz koguty potrafią być dość agresywne. Dobrze latają, ale nieźle też znoszą trzymanie na zamkniętej przestrzeni. Są z reguły bardzo przyjazne i świetne z nich zwierzęta domowe. Podczas mrozów należy poświęcić im nieco uwagi, aby zapobiec odmrożeniom grzebieni. Koguty ważą mniej więcej 620 g, a kury 510 g.

Odmiany

Standard rasy dopuszcza 3 kolory upierzenia bantamów różyczkowych: czarny, niebieski (bez emarginacji) i biały.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Bantam różyczkowy Pictures

Bantam różyczkowy na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bantam różyczkowy nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bantam różyczkowy

Ta rasa nie dorobiła się jeszcze żadnych opinii. Kliknij tutaj, aby zostawić swoją.