Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Kurczaki

Niebieska kobieta Mężczyzna Mężczyzna birchen

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Historia i wygląd

Wyhodowana w Japonii już w VII wieku, prawdopodobnie z ras indyjsko-chińskich, rasa bantama japońskiego zwana także Chabo znalazła się po raz pierwszy w Europie w XVI wieku. Ma bardzo krótkie żółte skoki oraz długi ogon, który nosi wysoko i który pochyla się do przodu. Tak noszony ogon jest opisywany jako ‘ogon wiewiórki’ i dla większości ras jest podstawą do dyskwalifikacji na wystawach, ale nie w przypadku naszego karzełka. W rezultacie ciało układa się w literę U, a skrzydła są trzymane tak nisko, że ich końcówki dotykają ziemi. Karzełki japońskie mają regularnie ząbkowany pojedynczy grzebień, który u samców osiąga spore rozmiary, a lico i zausznice przybierają jasnoczerwony kolor. Przez krótkie nogi i dość szeroką budowę ciała, ich chód, w którym kołyszą się na boki, sprawia wrażenie pokracznego.

Zachowanie i hodowla

Bantam japoński to idealna rasa dla ludzi przywiązanych do swoich trawników i ogrodów, ponieważ przez krótkie nogi kurczaki tej rasy nie mają zwyczaju grzebać w ziemi. Kury łatwo zostają kwoczkami i zamieniają się w troskliwe matki. Pisklęta wykluwają się po 20 dniach wysiadywania. Przez krótkie nogi i bujne upierzenie nie radzą sobie zbyt dobrze na wolnym wybiegu w złą pogodę, ale za to dobrze znoszą zamknięcie w przydomowych ogródkach w mieście. Powinny być trzymane w bardzo czystym kurniku, ponieważ końcówki skrzydeł ocierają się o ziemię i niezwykle łatwo się brudzą. Karzełki japońskie, które mają duże grzebienie, potrzebują dodatkowej opieki w mroźne dni, ponieważ grzebienie są podatne na odmrożenia. Ponieważ Chabo to rasa małych, lekkich kurek, niektóre z nich naprawdę dobrze latają, dlatego wybieg musi być odpowiednio zabezpieczony. Składają bardzo mało jaj, a te są też naprawdę małe. Długo żyją i w połączeniu z innymi cechami są doskonałym materiałem na zwierzęta domowe. To idealne ptaki dla dzieci, ponieważ są z reguły przyjazne, spokojne i ufne, choć trzeba powiedzieć, że koguty mogą być agresywne. Jeśli jednak już masz koguta karzełka japońskiego, to możesz zauważyć, że nie pieje on zbyt głośno.

Odmiany

Bantamy japońskie istnieją w wielu odmianach kolorystycznych, między innymi: biała z czarnym ogonem, czarna, cętkowana, złota z czarnym ogonem, złoto-brązowa, biała oraz szara, a te z kolei posiadają jeszcze podtypy. Istnieją także odmiany lokowane, odmiany jedwabiste, bezogoniaste i brodate. Istnieje także podgatunek o dużym grzebieniu, w którym koguty mają nienaturalne, ogromne grzebienie.

Status

Dość popularna rasa.

Powiązane produkty

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Pictures

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) na sprzedaż

Ważna informacja: Wszystkie kurczaki wystawione tutaj na sprzedaż należy odebrać osobiście od hodowcy. Sprzedawca czy Omlet nie dostarczają kurczaków do Kupującego. Kwestie płatności oraz wyboru konkretnych kurczaków należy omówić podczas bezpośredniego kontaktu ze Sprzedawcą

Sell Yours Here

To nic nie kosztuje!


Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) (1 z 1)

4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

- Wiesia, Stafford,

Wspaniałe kureczki, dostępne w wielu kolorach. BARDZO polecam