Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Kurczaki

Niebieska kobieta Mężczyzna Mężczyzna birchen

Średnia ocena rasy (1 Reviews)

Wygląd
Czy jest przyjacielska?
Wytrzymałość / Odporność
Ilość jaj
Nadaje się do ogrodu?

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Historia i wygląd


Wyhodowana w Japonii już w VII wieku, prawdopodobnie z ras indyjsko-chińskich, rasa bantama japońskiego zwana także Chabo znalazła się po raz pierwszy w Europie w XVI wieku. Ma bardzo krótkie żółte skoki oraz długi ogon, który nosi wysoko i który pochyla się do przodu. Tak noszony ogon jest opisywany jako ‘ogon wiewiórki’ i dla większości ras jest podstawą do dyskwalifikacji na wystawach, ale nie w przypadku naszego karzełka. W rezultacie ciało układa się w literę U, a skrzydła są trzymane tak nisko, że ich końcówki dotykają ziemi. Karzełki japońskie mają regularnie ząbkowany pojedynczy grzebień, który u samców osiąga spore rozmiary, a lico i zausznice przybierają jasnoczerwony kolor. Przez krótkie nogi i dość szeroką budowę ciała, ich chód, w którym kołyszą się na boki, sprawia wrażenie pokracznego.

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Zachowanie i hodowla


Bantam japoński to idealna rasa dla ludzi przywiązanych do swoich trawników i ogrodów, ponieważ przez krótkie nogi kurczaki tej rasy nie mają zwyczaju grzebać w ziemi. Kury łatwo zostają kwoczkami i zamieniają się w troskliwe matki. Pisklęta wykluwają się po 20 dniach wysiadywania. Przez krótkie nogi i bujne upierzenie nie radzą sobie zbyt dobrze na wolnym wybiegu w złą pogodę, ale za to dobrze znoszą zamknięcie w przydomowych ogródkach w mieście. Powinny być trzymane w bardzo czystym kurniku, ponieważ końcówki skrzydeł ocierają się o ziemię i niezwykle łatwo się brudzą. Karzełki japońskie, które mają duże grzebienie, potrzebują dodatkowej opieki w mroźne dni, ponieważ grzebienie są podatne na odmrożenia. Ponieważ Chabo to rasa małych, lekkich kurek, niektóre z nich naprawdę dobrze latają, dlatego wybieg musi być odpowiednio zabezpieczony. Składają bardzo mało jaj, a te są też naprawdę małe. Długo żyją i w połączeniu z innymi cechami są doskonałym materiałem na zwierzęta domowe. To idealne ptaki dla dzieci, ponieważ są z reguły przyjazne, spokojne i ufne, choć trzeba powiedzieć, że koguty mogą być agresywne. Jeśli jednak już masz koguta karzełka japońskiego, to możesz zauważyć, że nie pieje on zbyt głośno.

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Odmiany


Bantamy japońskie istnieją w wielu odmianach kolorystycznych, między innymi: biała z czarnym ogonem, czarna, cętkowana, złota z czarnym ogonem, złoto-brązowa, biała oraz szara, a te z kolei posiadają jeszcze podtypy. Istnieją także odmiany lokowane, odmiany jedwabiste, bezogoniaste i brodate. Istnieje także podgatunek o dużym grzebieniu, w którym koguty mają nienaturalne, ogromne grzebienie.

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Popularność


Dość popularna rasa.

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) Pictures

Kurczak na łące truskawek
Kurczak w trawie
Mały pomarańczowy kurczak w słonecznym ogrodzie
Trzy kurczaki w ogrodzie o małych plamkach
Kurczak na wybiegu
Pisklęta w ogrodzie
Kogut czarny ogoniasty
Japoński kogut Bantam.
Koguty i kury japońskie. Dwa miesiące.
Cześć(:
Czarny bantam japoński chabo
Birchen Male
bezczelne kurczaki
kury japońskie
płowe i czarne pisklęta
Nowy okoń
zabawa w słońcu
nauka przysiadu
Pisklęta czarne i płowe
buff japońska laska
Kurczak w klatce
Kurczak po japońsku
Kurczak po japońsku
Kurczak po japońsku
Kurczak po japońsku
Pozowanie do zdjęć
Japońska kura na siedząco
Kurczak japoński bantam siedzący na wybiegu
Kurczak japoński bantam

Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) na sprzedaż


Ważna informacja: Wszystkie zwierzęta wymienione tutaj można jedynie odebrać osobiście. Nie mogą one zostać dostarczone przez sprzedawcę ani przez firmę Omlet. Sprzedawca prześle Ci swoje dane kontaktowe w celu ustalenia płatności i odbioru.
Sell Yours Here
To nic nie kosztuje!
Przepraszamy, w tej chwili żaden kurczak rasy Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) nie jest wystawiony na sprzedaż

Najnowsze opinie na temat rasy Bantam japoński (karzełek japoński, Chabo) (1 z 1)


4 gwiazdki:

0

3 gwiazdki:

0

2 gwiazdki:

0

1 gwiazdka:

0

- Wiesia,

Wspaniałe kureczki, dostępne w wielu kolorach. BARDZO polecam