Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Spraw, aby kurczaki poczuły się w Twoim domu jak u siebie!

Jeśli uczynisz drogę kurczaków do Twojego domu przyjemną przez zapewnienie im przyjemnego posłania ze słomy w pudełku w bagażniku z dobrą książką i muzyką Mozarta w odtwarzaczu, to w ogóle nie usłyszysz w ich głosie zmęczenia podróżą. Pomimo tego, mogą być trochę nieswoje, gdy wyciągniesz je z pudełka w swoim ogrodzie w Szczecinie, Rzeszowie czy Wrocławiu.


Dzieci nigdy nie zapomną dnia, w którym po raz pierwszy spotkały swoje kurczaki
Dzieci nigdy nie zapomną dnia, w którym po raz pierwszy spotkały swoje kurczaki

Jest kilka rzeczy, o które możesz zadbać, aby ułatwić im oswojenie się z nowym miejscem.

  1. Możesz im dodać energii poprzez podanie świeżych larw much. Larwy są bogate w składniki odżywcze, kurczaki oszaleją na ich punkcie, są też łatwo dostępne w każdym sklepie wędkarskim. Możesz z nich uczynić regularny cotygodniowy przysmak dla kurczaków, a one Cię za to pokochają.

  2. Poczekaj nieco z przedstawieniem kurczaków innym zwierzętom. Kurczaki nie mają zazwyczaj problemów z psami czy kotami, ale lepiej odczekać kilka dni i poczekać, aż kurczaki się zadomowią w ogrodzie, zanim oficjalnie je przedstawisz reszcie zwierzęcej rodziny.

  3. Raz na jakiś czas możesz dodać do ich paszy nieco jogurtu naturalnego, aby utworzyć z tego swego rodzaju kleik (zobacz nasze wskazówki w kwestii żywienia tutaj). Kurczaki uwielbiają jogurt, czyni on prawdziwe cuda dla ich układu pokarmowego, a także pomaga w walce ze stresem związanym z przeprowadzką.


Zdjęcia użytkowników

Eglu go
wprowadzanie starego do nowego

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy