Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Co było pierwsze: kura czy jajo?

Skromne acz potężne jajo jest jedną z najbardziej uniwersalnych i fascynujących rzeczy, jakie pojawiły się na Ziemi. Zagadka jaja Kolumba budzi kontrowersje do dziś. Samo jajo przybyło na Ziemię przed kurą, ale po dinozaurach; przetrwało wojny, trzęsienia ziemi czy potopy o biblijnej skali, ale jak? Odpowiedź jest prosta, bo jajko jest prawdziwym mistrzem kamuflażu. Bardzo szybko nauczyło się chować w kurczaku, wychodząc codziennie, aby się rozejrzeć. Oto więc odpowiedź na pytanie, które nurtowało ludzi od setek lat, a odpowiedź znajdowała się przed naszym nosem!


Zbieranie jaj co rano z Twojego Eglu to pestka
Zbieranie jaj co rano z Twojego Eglu to pestka

W tej sekcji znajdziesz też odpowiedź na pytania, czy kura potrzebuje koguta, aby złożyć jajo, jak sprawdzić, czy jajo jest świeże oraz w jaki jeszcze kreatywny sposób można wykorzystać jaja?


Dlaczego niektóre żółtka są bardziej żółte od innych?

Kolor żółtek zależy w bardzo dużym stopniu od diety Twoich kurczaków. Dla przykładu, jeśli kurczaki często się delektują zielonymi żołędziami, żółtka będą miały zielonkawy poblask. Papryka z kolei sprawi, że żółtko będzie odrobinę wpadało w czerwień.


Dla Twoje żółtka miały piękny głęboki żółty kolor, upewnij się, że kury dostają codziennie swoją porcję warzywek. Brokuły, szpinak, trawa czy brukselka sprawdzą się tutaj świetnie (pamiętaj jedynie, że po brukselce kurczaki, dokładnie tak jak ludzie, mogą mieć dość uporczywe wiatry).


Dlaczego niektóre jaja mają dwa żółtka?

Może się tak stać z kilku powodów. Niekiedy w momencie wypuszczenia komórki jajowej przez jajnik mogą się uwolnić dwie komórki razem. Może też dojść do tego, że jakieś żółtko ‘zagubi’ się w jajowodzie podczas swojego rozwoju. Gdy odnajdzie już właściwą drogę, może się połączyć z następnym żółtkiem.Zdjęcia użytkowników

Tęczowe jajka
Największe jajko, jakie mieliśmy od dziewczyn!
Dzięki za obiad dziewczyny!
Nic nie przebije złotego żółtka świeżego jajka
Zawartość jaj
Jaja Białego Leghorna
Jaja Białego Leghorna
Czy ktoś omlet?
Jajko wiatrowe Leghorn umieszczone z boku jaj kur z byłej baterii
Białe jaja leghorn i jaja kur z chowu akumulatorowego
Jajka od kury Ex bateryjnej (góra), kremowy nóżek, faverolles z łososia i marans z czarnej miedzi
Jajo koguta malutkiego
Pyszne świeże jajka
Te jaja zostały złożone przez dwa kury w ciągu dwóch tygodni
Znalezienie świeżego jajka każdego ranka w gnieździe jest cudowne
W tym tygodniu warren jaja
W tym tygodniu jajka Miss Pepperpot
mój asortyment jajek ♡♡♡
jaja wszystkich rozmiarów
Więcej jajek
Talerz do jajek
Jajka w pudełku
Kolorowe jajka
Jajka na patelni
Jaja zimowe
Wciąż silny!
2 jajka trzymane w ręku

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy