Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Co było pierwsze: kura czy jajo?

Skromne acz potężne jajo jest jedną z najbardziej uniwersalnych i fascynujących rzeczy, jakie pojawiły się na Ziemi. Zagadka jaja Kolumba budzi kontrowersje do dziś. Samo jajo przybyło na Ziemię przed kurą, ale po dinozaurach; przetrwało wojny, trzęsienia ziemi czy potopy o biblijnej skali, ale jak? Odpowiedź jest prosta, bo jajko jest prawdziwym mistrzem kamuflażu. Bardzo szybko nauczyło się chować w kurczaku, wychodząc codziennie, aby się rozejrzeć. Oto więc odpowiedź na pytanie, które nurtowało ludzi od setek lat, a odpowiedź znajdowała się przed naszym nosem!


Zbieranie jaj co rano z Twojego Eglu to pestka
Zbieranie jaj co rano z Twojego Eglu to pestka

W tej sekcji znajdziesz też odpowiedź na pytania, czy kura potrzebuje koguta, aby złożyć jajo, jak sprawdzić, czy jajo jest świeże oraz w jaki jeszcze kreatywny sposób można wykorzystać jaja?


Dlaczego niektóre żółtka są bardziej żółte od innych?

Kolor żółtek zależy w bardzo dużym stopniu od diety Twoich kurczaków. Dla przykładu, jeśli kurczaki często się delektują zielonymi żołędziami, żółtka będą miały zielonkawy poblask. Papryka z kolei sprawi, że żółtko będzie odrobinę wpadało w czerwień.


Dla Twoje żółtka miały piękny głęboki żółty kolor, upewnij się, że kury dostają codziennie swoją porcję warzywek. Brokuły, szpinak, trawa czy brukselka sprawdzą się tutaj świetnie (pamiętaj jedynie, że po brukselce kurczaki, dokładnie tak jak ludzie, mogą mieć dość uporczywe wiatry).


Dlaczego niektóre jaja mają dwa żółtka?

Może się tak stać z kilku powodów. Niekiedy w momencie wypuszczenia komórki jajowej przez jajnik mogą się uwolnić dwie komórki razem. Może też dojść do tego, że jakieś żółtko ‘zagubi’ się w jajowodzie podczas swojego rozwoju. Gdy odnajdzie już właściwą drogę, może się połączyć z następnym żółtkiem.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy