Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Szczepienia kurczaków

Gdy kupujesz kurczaki od renomowanego hodowcy, to powinny one posiadać wszystkie szczepienia. Gdy wszystkie kurczaki są zaszczepione to prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych chorób jest bardzo małe. Te zresztą raczej występują w dużych i bardzo dużych stadach. Kiedy kupujesz kurczaki, zawsze powinieneś pytać, czy były szczepione, i unikać kupowania nieszczepionych kur. Jeśli jednak zdecydujesz się na kupno nieszczepionych kur, warto zastanowić się nad ich zaszczepieniem, ponieważ oszczędzasz sobie tym samym mnóstwo kłopotów w przyszłości. W Omlet szczepimy nasze kurczaki na następujące choroby:

  • Choroba Mareka
  • Salmonelloza
  • Kokcydioza
  • Zakaźne zapalenie torebki Fabrycjusza (tzw. choroba Gumboro)
  • Zakaźne zapalenie oskrzeli (różne szczepy)
  • Rzekomy pomór drobiu (choroba Newcastle)
  • Zakaźne zapalenie krtani i tchawicy
  • Ptasie wirusowe zapalenie płuc (ptasi metapneumowirus)
  • Tremowirus
  • Syndrom spadku nieśności kur (EDS’76)

Zdrowy kurczak rasy Welsummer wesoło poluje na swoim wybiegu
Zdrowy kurczak rasy Welsummer wesoło poluje na swoim wybiegu

Sprzedawcy powinni zaszczepiać swoje kury na wszystkie wyżej wymienione choroby. Raz zaszczepione, kurczaki zyskają odporność na choroby na całe życie. A Ty będziesz miał spokój sumienia, że Twoje kurczaki są względnie bezpieczne od chorób, zwłaszcza od tych najgorszych.

Jeśli zamierzasz trzymać tylko kilka kurczaków w swoim ogrodzie, to jest najbardziej prawdopodobne, że będziesz kupował swoje kurczaki w chwili, gdy zaczynąją one składać jaja - do tego czasu powinny być już zaszczepione na wszystkie choroby, a Ty nie będziesz się musiał tą sprawą przejmować. Jeśli jednak zdecydowałeś się na wylęganie własnych piskląt, to z oczywistych względów szczepienia będą spoczywać na Twoich barkach.

Jest, oczywiście, całe mnóstwo hodowców, którzy nie będą się w ogóle przejmować szczepieniami, ponieważ w małym stadzie prawdopodobieństwo pojawienia się i rozprzestrzeniania chorób jest minimalne. Możesz się też spotkać z argumentami, że tak długo, jak kurnik i wybieg są czyste, a woda i pasza świeże, nie powinno być żadnych problemów. Są jednak hodowcy, którzy są innego zdania i będą zapewniać swoim kurom wszystkie możliwe szczepienia. Tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szczepieniach, skontaktuj się ze swoim weterynarzem.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy