Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Szybki przegląd zdrowia

Naszym zdaniem, oswojenie kurczaka to świetna zabawa. Ale to nie tylko zabawa, jeśli kurczak czuje się doskonale siedząc Tobie na ramieniu, to też idealna okazja, by dokonać szybkiego przeglądu ich zdrowia.


Jeśli już na samym początku oswoisz kurczaki, to przeglądy zdrowia będą bułką z masłem
Jeśli już na samym początku oswoisz kurczaki, to przeglądy zdrowia to będzie bułka z masłem

Codzienny szybki przegląd zdrowia pozwoli Ci zauważyć problemy ze zdrowiem natychmiast i zdusić chorobę w zarodku, zanim się rozwinie u zwierzaka lub, co gorsza, przeniesie na pozostałe.


Codzienny przegląd


Oczy - oczy Twojego kurczaka powinny być pozbawione wydzieliny, w pełni otwarte i błyszczące.


Grzebień - grzebień powinien być jędrny i jasnoczerwony, gdy kura jest nioską. Grzebienie młodych kur będą nieco bledsze.


Odchody - odchody powinny mieć stałą konsystencję i być ciemnobrązowe z białymi akcentami. Jeden na dziesięć odchodów będzie płynny. To nic złego - to jedynie znak, że jelita kurczaka same się czyszczą.


Pióra - o ile kurczak nie linieje, upierzenie powinno być pełne i lśniące. Jeśli widzisz obszary łysej skóry albo pióra wyglądają na rozkudłane, może to być oznaką jakichś problemów.


Wole - każdego ranka, gdy wypuszczasz kurczaki, wole powinno być puste. Jeśli wole jest wtedy pełne, może to oznaczać zatkanie wola.


Nogi i stopy - sprawdź łuski na nogach i stopach. Powinny być gładkie i nie powinny się łuszczyć lub odstawać. Jeśli jednak tak się dzieje, możesz mieć do czynienia z tzw. chorobą wapiennych nóg.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy