Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Lato, czas wakacji i odprężenia

Tak, jak będziesz musiał podlewać ogród, podobnie upewnij się, że kurczaki mają wystarczająco wody. Wypuść kury do ogrodu, a one zajmą się szkodnikami w postaci ślimaków i much. Możesz jedynie się zastanowić nad kołkami ochronnymi dla delikatnych, młodych pędów, ponieważ kurczaki mogą je podeptać w ferworze polowania na robaki.


Kurczak spaceruje po swojej wolierze Eglu Cube and Run w letnie popołudnie
Kurczak spaceruje po swojej wolierze Eglu Cube and Run w letnie popołudnie

Kurczaki potrzebują cienia

Zapewnij nieco cienia swoim kurczakom. Gdy biegają po ogrodzie, zazwyczaj znajdą dla siebie wygodny kąt w cieniu krzewu lub drzewa, ale jeśli są zamknięte w wolierze lub na wybiegu, będą potrzebować czegoś więcej. Plandeka Omlet Shade przykryje część Twojego wybiegu i zapewni cień, gdy słońce praży. Jako alternatywę proponujemy też kurnik Eglu Go Up umieszczony na stojaku, pod którym kurczaki znajdą schronienie podczas upałów.


Kurnik z wybiegiem Eglu Classic z zamontowaną plandeką ochroni kurczaki w upał
Kurnik z wybiegiem Eglu Classic z zamontowaną plandeką ochroni kurczaki w największy upał

Kurczaki uwielbiają wytarzać się w kurzu

W upalne dni kurczaki uwielbiają wytarzać się w ziemi, ale niekoniecznie musisz być zachwycony, gdy zaczną to robić na Twoich grządkach z kwiatami. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku byłoby zorganizować jeszcze jedną grządkę (ale już nie na kwiaty) i wypełnić ją piaskiem, ziemią i zasypką na pasożyty. Upewnij się jednak, że taka grządka będzie chroniona przed deszczem - jeśli nie, piaskownica szybko zamieni się w kałużę błota.


Wyciągnij stół piknikowy

Wakacje to idealny czas, by spędzić dłuższą chwilę ze swoim kurczakami. Zaproś przyjaciół w pogodny dzień do swojego ogrodu, w którym buszują kury. Postaw na stole chłodne napoje i patrz, jak kury polują w trawie na robaki.


Kwoczki

Lato to też czas, gdy niektóre z Twoich kur zaczną się kwoczyć; aby temu zapobiec, regularnie zbieraj jaja. Raz dziennie w zupełności wystarczy, lecz jeśli zostawisz je na dłużej, to prędzej czy później znajdzie się kura, która będzie chciała je wysiadywać.

Zobacz, jak Eglu Cube potrafi utrzymać w chłodzie loda na patyku w środku lata!


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy