Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Wiosna w kurniku

Czas, kiedy Twój ogród budzi się do życia po zimie, to także okres, w którym Twoje kury będą się cieszyć dłuższym dniem, zaczną znosić więcej jaj i wabić Cię do ogrodu pod pozorem wiosennych porządków. To idealny czas, by wykorzystać kompost, nad którym Twoje kury pracowały przez cały rok, jako nawóz w Twoim warzywniku, aby zapewnić sobie obfite zbiory sałaty, marchewki i owoców. Kurze odchody są wręcz idealne do nawożenia krzewów porzeczkowych, a z samych porzeczek możesz zrobić genialną polewę do lodów.


Kury doglądają wiosennego ogrodu wśród kwiatów, wiosna, kury, kurczaki, kwiaty, omlet
Kury doglądają wiosennego ogrodu wśród kwiatów

Dłuższe dni = więcej jaj

Dłuższe dni oznaczają, że Twoje kurczaki będą miały więcej i więcej światła rano i wieczorem. A to oznacza, że otrzymasz więcej jaj, ale jednocześnie sprawia, że będziesz musiał wstawać odpowiednio wcześniej, aby wypuścić kurczaki z kurnika. Jeśli jest już 10 wieczór, a Twoje kurczaki wciąż beztrosko hasają na ogrodzie, to miej na nie oko do chwili, aż same wrócą do kurnika. Nie zapomnij zamknąć wybiegu, bo w innym wypadku z okazji na pewno będzie chciał skorzystać lis.


Dwa świeżo złożone jaja w gnieździe fioletowego kurnika Eglu Classic
Dwa świeżo złożone jaja w gnieździe fioletowego kurnika Eglu Classic

Uważaj na roztocza, pchły i wszoły (piórojady)

Niestety, cieplejsza pogoda oznacza też, że będziesz miał więcej problemów z pasożytami. Dlatego warto regularnie przyglądać się swoim kurom w tym czasie. Aby dowiedzieć się, jak się pozbyć pasożytów, kliknij tutaj.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy