Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Zima i kurczaki

Jeśli za oknem panuje martwa, nieznośna szarość, to musisz sobie sprawić kurczaki! Z natury ciekawskie i śmieszne, dadzą Ci powód do wyściubienia nosa na zewnątrz i przebiegnięcia się w kapciach po śniegu do kurnika, aby zebrać świeże jaja na śniadanie. Już lepiej? To dobrze :-) A Twoi sąsiedzi będą w międzyczasie mieli jeszcze jedną rzecz, o której będą mogli do woli plotkować.


Kurczaki w zimie wcale nie próżnują, a śnieg nie przeszkadza im w polowaniu na robaki
Kurczaki w zimie wcale nie próżnują, a śnieg nie przeszkadza im w polowaniu na robaki

Regularnie sprawdzaj wodę w poidle, czy nie zamarzła, a także zawieś na wybiegu nieco zieleniny na sznurku, aby kury mogły sobie ją podziubać. W zimie dostaniesz mniej jaj z powodu krótszego dnia, ale ciągle powinno być to około 8 jaj na tydzień.


Nikt nie lubi wyglądać jak zmokła kura

Zimno nie przeszkadza kurczakom, ale nie lubią moknąć, dlatego warto się zastanowić nad pokryciem całej woliery lub całego wybiegu plandeką. Aby zapobiec ubłoceniu wybiegu, dobrym pomysłem jest wysypanie go podściółką z drewnianych zrębków.


Żółte Eglu Go sprawia, że kurczaki mają ciepło i przytulnie w zimie
Żółte Eglu Go sprawia, że kurczaki mają ciepło i przytulnie w zimie

Nie martw się za bardzo o to, czy kurczakom nie jest zbyt zimno (zwłaszcza jeśli Twoje Eglu posiada dodatkową izolację). Kurczaki zazwyczaj przygotowują się na przyjście zimy. Tak naprawdę, to lepiej znoszą zimno niż upał. Zauważysz pewnie, że kurczaki będą się do siebie przytulać, aby się wzajemnie ogrzać - to u nich zupełnie normalne o tej porze roku.


Trzy kury zwiedzają razem zimowe krajobrazy
Trzy kury zwiedzają razem zimowe krajobrazy

Grzebienie i dzwonki

Zimą temperatura może osiągnąć ekstremalny poziom i z tego powodu grzebienie i korale Twoich kurczaków będą wystawione na ryzyko odmrożenia. Aby temu zapobiec, powinieneś delikatnie nasmarować ich grzebienie i dzwonki wazeliną. Zwróć też uwagę, czy nie kaszlą i nie są przeziębione. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, kliknij tutaj.


Dwa złote kurczaki z pięknymi czerwonymi grzebieniami buszują w śniegu
Dwa złote kurczaki z pięknymi czerwonymi grzebieniami buszują w śniegu

Kurczaki powinny w zimie grzędować

Aby kurczakom nie poodmarzały ich kurze stopki, upewnij się, że mają one możliwość zasiąść na grzędzie. Dlatego umieść poprzeczkę na ich wybiegu lub wolierze. Poprzeczka musi być na tyle szeroka, żeby kurczak mógł wygodnie usiąść i przykryć swoje skoki i palce piórami. To zapewni im tę odrobinę ciepła w nogi, której potrzebują.


Czekoladowy i żółty orpington wesoło grzędują na swoim wybiegu Eglu Run
Czekoladowy i żółty orpington wesoło grzędują na swoim wybiegu Eglu Run

Sylwester

Jeśli Ty lub Twoi sąsiedzi świętujecie nadejście nowego roku pokazem fajerwerków, najlepszym rozwiązaniem może okazać się przeniesienie kurczaków na tę noc do domu. Możesz je umieścić w przestronnym kartonowym pudle wyściełanym sianem, w którym zrobisz odpowiednio dużo otworów, aby miały stały dostęp świeżego powietrza. Rano będziesz je mógł odstawić z powrotem do ogrodu. Kurczaki z wielką ciekawością popędzą od razu w każde miejsce, w którym będą się znajdować pozostałości po fajerwerkach i/lub popioły z ogniska. Dlatego upewnij się najpierw, że w ogrodzie nie ma niczego, co mogłoby im zaszkodzić, oraz że ognisko jest wygaszone, a popioły zdążyły nieco ostygnąć.Sprawdź nasze podpowiedzi pomagające sprawić, aby Twoim kurczakom było ciepło zimą.

Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy