Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy można wysterylizować myszoskoczka?


Samczyki można wysterylizować, o ile mają ponad 5 miesięcy życia. Jeśli są młodsze niż 5 miesięcy, to każdy szanujący się weterynarz odmówi zabiegu, ponieważ zwierzę jest za młode, aby mu podawać znieczulenie. Niezależnie od ich wieku, zanim dojdzie do zabiegu, weterynarz będzie musiał gruntownie sprawdzić stan zdrowia zwierzęcia i zdecydować, czy może dojść do takiej operacji.


W zależności od tego, w której części kraju żyjesz, ceny takich zabiegów mogą się do pewnego stopnia różnić. Będzie to zależeć nie tylko od cennika danego weterynarza, ale także od częstości tego rodzaju zabiegów, jakich ten weterynarz dokonuje oraz od rodzaju znieczulenia. W Polsce silne różnice występują pomiędzy poszczególnymi miastami, ale cena całego zabiegu powinna wynosić pomiędzy 100 a 250 zł - jeśli więc w pobliżu masz kilka lecznic weterynaryjnych, to warto się zorientować w ich indywidualnych cennikach.


To, co pozostaje niezmienne, to fakt, że do przeprowadzenia zabiegu będziesz potrzebować weterynarza specjalistę od małych zwierząt. Niektóre lecznice nie mają lekarzy o takiej specjalizacji, więc będziesz musiał poszukać takiej, w której albo na stałe pracuje taki specjalista, albo jest przynajmniej zakontraktowany na wezwanie.


kastracja gerbila
Myszoskoczki mogą przejść zabieg sterylizacji, ale warto najpierw rozważyć inne opcje

Zanim podejmiesz decyzję, żeby wysterylizować swojego myszoskoczka, warto się zastanowić, czy zwierzę naprawdę tego potrzebuje. Jeśli jest trzymane w klatce w grupie myszoskoczków mieszanych płci i naprawdę nie ma sposobu, aby myszoskoczki różnych płci mieszkały osobno bez pozostawiania jednej grupy bez nadzoru, to rzeczywiście będziesz potrzebować wysterylizować samce. Czy nie taniej jednak i lepiej byłoby dla samców zorganizować osobną klatkę?


Każdy zabieg wiąże się z określonym ryzykiem, zwłaszcza te, które wymagają podania znieczulenia. Im starsze lub mniej zdrowe jest zwierzę, tym większe jest ryzyko komplikacji w trakcie lub po zabiegu. Trzeba jednak podkreślić, że może się to przydarzyć zwierzęciu w każdym wieku i w każdej kondycji. Warto się też przygotować na to, że przed zabiegiem będziesz musiał podpisać dokumenty, które pozwolą weterynarzowi podjąć niezbędne środki do ratowania życia zwierzęcia, jeśli podczas zabiegu wystąpią nieprzewidziane kłopoty.


Jedna ważna rzecz, o której Twój weterynarz z pewnością będzie wiedział, to użycie wewnętrznych rozpuszczalnych szwów na tym gatunku. Myszoskoczki same dbają o swoją higienę i jeśli szwy znajdowałyby się na zewnątrz, to istnieje ryzyko ich pociągnięcia przez zwierzę podczas codziennej pielęgnacji lub przez jego towarzyszy z klatki.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy