Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Za i przeciw hodowaniu myszoskoczków


Myszoskoczki to cudowne zwierzęta, ale tak jak wszystkie inne istoty żywe, mają pewne wymagania i jako Twoi podopieczni wymagają Twojej codziennej uwagi i opieki. Posiadanie myszoskoczka wiąże się też z pewnymi kosztami, na które musisz być przygotowany w ciągu całego życia Twojego zwierzątka. Jeśli jednak rozważyć wszystkie obowiązki, jakie są związane z trzymaniem takiego zwierzęcia w domu, to myszoskoczki są wspaniałym dodatkiem do każdej rodziny - są urocze, zabawne i nawiązują silną więź ze swoimi właścicielami.


Jeśli nie jesteś pewien, czy myszoskoczki są dla Ciebie, to poczytaj o wadach i zaletach ich posiadania poniżej. Jeśli po przeczytaniu tej listy ciągle nie będziesz w stanie podjąć decyzji, to najlepiej zgłosić się na ochotnika w internecie, żeby zaopiekować się czyimś myszoskoczkiem, gdy właściciele wyjeżdżają na urlop. Możesz także popytać wśród przyjaciół, ale możesz się też skontaktować ze schroniskiem dla małych zwierząt i zorientować się, czy potrzebują tam wolontariuszy.


plusy i minusy hodowli myszoskoczków suwaków gerbili
Jest wiele czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę, ale wiedz, że myszoskoczki to wspaniałe zwierzaki!

Plusy

Towarzystwo - myszoskoczki sprawdzają się idealnie w roli towarzyszy. W miarę, jak będziesz poznawać swoje zwierzątko, to poznasz też jego indywidualny charakter i zauważysz, jak Twój przyjaciel jest też żywo zainteresowany nawiązaniem z Tobą kontaktu i wspólnego spędzania czasu. To bardzo ciekawe świata zwierzaczki i samo ich obserwowanie oraz interakcja dostarczają ogrom rozrywki.


Relatywnie niski koszt utrzymania - tak, jak ze wszystkimi zwierzętami domowymi, utrzymanie myszoskoczków wiąże się z pewnymi kosztami. Podstawowe elementy kosztorysu to dobra klatka, dużo ściółki, pokarm i woda, poidło, kołowrotek oraz miseczka na karmę. I choć może się tego zdawać dużo, to kilka z tych przedmiotów jest dołączonych do każdej klatki Qute. Co więcej, jak w przypadku każdego małego zwierzęcia, koszty utrzymania, po nabyciu wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia klatki, są naprawdę niewielkie w porównaniu z większymi zwierzętami takimi jak kot czy pies.


Minusy

Codzienne obowiązki - Twoje zwierzęta będą od Ciebie potrzebowały codziennej uwagi. Muszą karmione dwa razy dziennie, trzeba codziennie rzucić okiem, czy mają się dobrze, a także codziennie sprawdzić, czy mają świeżą wodę w poidełku i czy poidełko jest sprawne, a także co tydzień sprzątać ich klatkę. I wszystkich tych obowiązków należy dopełnić niezależnie od humoru i pogody, w każdy piątek, świątek i niedzielę 365 dni w roku!


Długość życia - myszoskoczki nie żyją tak długo jak większe zwierzęta, choć niektóre myszoskoczki, zwłaszcza tłustogony, żyją bardzo długo jak na gryzonie.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy