Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Samiec czy samiczka?


Myszoskoczki zawsze powinny być trzymane w parach, jeśli więc masz jednego myszoskoczka, to należy sprawić mu kompana tej samej płci - ta sama płeć jest kluczowa po to, abyś za 4 tygodnie nie miał na głowie miotu 6 młodych myszoskoczków!


Warto więc zapytać, czy lepiej zaprosić do swojego domu parkę samiczek czy samczyków. To zależy tylko od Ciebie. Hodowcy mówią o pewnych tendencjach w zachowaniach jednej lub drugiej płci, ale są to tylko tendencje, a rzeczywistość może się okazać zupełnie inna. Nie ma żadnej gwarancji, że Twój myszoskoczek będzie się zachowywał tak, jak większość osobników jego płci, dlatego ostateczna decyzja zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji. Myszoskoczki, które mają zaspokojone potrzeby i z którymi ludzie się właściwie obchodzą od samego początku, będą niezwykle przyjaznymi zwierzaczkami.


myszoskoczek czy myszoskoczka
Niektórzy właściciele twierdzą, że samczyki będą ze sobą żyć w większej zgodzie niż samiczki

Niektórzy, choć nie wszyscy, hodowcy mówią, że samczyki mają łagodniejszą naturę i są bardziej przyjazne wobec siebie niż samiczki. Jeśli zamierzasz trzymać więcej niż parę myszoskoczków, to lepiej jest chyba hodować samczyki - nieco lepiej czują się w grupie niż samiczki.


Jeśli chodzi o wygląd, to osobniki różnych płci praktycznie nie różnią się wielkością. W przeciwieństwie do innych gatunków gryzoni, genitalia samczyków nie są zbyt wielkie, więc nawet pod tym względem samce i samice wielce się nie różnią.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy