Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy Twój myszoskoczek powinien mieć kompana?


Zdecydowanie tak - myszoskoczki potrzebują towarzysza w klatce, aby być w pełni szczęśliwe. W warunkach naturalnych te zwierzęta żyją w koloniach lub w specjalnych grupach rodzinnych, złożonych zwykle z samca, samicy i ich dzieci z kilku różnych miotów - i wszystkie zamieszkują tę samą norkę. Gerbile w warunkach domowych tak samo potrzebują przyjaciół jak ich dzicy pobratymcy - ktoś, z kim można pogadać w ciągu dnia i obok kogo można się położyć i zdrzemnąć. Myszoskoczki żyjące samotnie będą nieszczęśliwe, nawet jeśli poświęcasz im bardzo dużo czasu. One potrzebują przyjaciela tego samego gatunku, który będzie w stanie je całkowicie zrozumieć, dlatego warto sprawić samotnemu myszoskoczkowi przyjaciela jak najszybciej.


gerbils need company
Myszoskoczki są bardzo towarzyskie - potrzebują innego myszoskoczka, żeby móc do niego pyszczek w ciągu dnia otworzyć

Gdy zastanawiasz się nad kupnem myszoskoczka, to kupno dla niego przyjaciela jest dla niego najlepszą rzeczą pod słońcem, ale cały proces jest nieco skomplikowany. Myszoskoczki w ogromnej mierze polegają na swoim węchu i dlatego mogą się zachować wrogo, jeśli zobaczą nagle kogoś nowego w swojej klatce. Jeśli Twój myszoskoczek się właśnie tak zachowuje wobec innych myszoskoczków, to jest to dla niego zupełnie naturalne i wcale nie oznacza, że Twój przyjaciel chce być sam. Myszoskoczki potrzebują jedynie się nieco przyzwyczaić do własnego towarzystwa, zanim będą się ze sobą czuły dobrze. Aby dowiedzieć się więcej na temat, jak wprowadzić kompana dla Twojego myszoskoczka, zajrzyj do odpowiedniej sekcji naszego przewodnika (tutaj).


Gdy kupujesz przyjaciela dla swojego myszoskoczka, to wiedz o tym, że myszoskoczki powinny mieszkać tylko z myszoskoczkami. Nigdy nie paruj myszoskoczka z takimi zwierzętami jak świnka morska czy chomik, ponieważ wywoła to wiele stresu i może dochodzić do strasznych walk. Bezwzględnie trzymaj się zasady tego samego gatunku przy doborze kompana dla swojego gryzonia, niezależnie od jego gatunku: szczury potrzebują szczurów za towarzyszy, świnki morskie potrzebują innych świnek morskich, a myszoskoczki potrzebują myszoskoczków. Jeśli słyszysz, że ktoś trzyma myszoskoczka samego lub w parze ze zwierzęciem innego gatunku, zareaguj - a takich połączeń nigdy nie ma niczego dobrego, a już na pewno sam się daj zwieść takimi opowiadaniami i nie próbuj tego na własną rękę!


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy